reklama

Zamilované muffiny: růžové pro dámy, rumové pro pány

Zamilované muffiny, nebo chcete-li cupcakes či mini dortíčky, se hodí na oslavu Valentýna či narozenin nebo je můžeme upéct prostě jen tak tomu, koho máme rádi. Růžové s malinovou náplní jsou jako stvořené pro dámy, rumové s datlí zase pro pány...

Recept na růžové muffiny pro dámy

Na těsto vyšleháme v míse elektrickým ručním šlehačem na středním stupni 3 vejce, 100 ml oleje, 100 ml vlažného mléka, 100 g cukru a 1 vanilkový cukr dohladka. Přidáme 250 g polohrubé mouky smíchané s 2 lžičkami kypřicího prášku do pečiva a 2 lžícemi kvalitního kakaa a pečlivě zpracujeme do hladkého těsta. Do formy na muffiny vložíme papírové košíčky (12) a naplníme je těstem asi do dvou třetin. Před pečením můžeme přidat do těsta do každého košíčku čerstvou malinu nebo 1 lžičku malinového džemu. Vložíme do trouby předehřáté na 160 °C a pečeme 20 až 25 minut. Po upečení necháme muffiny vychladnout. Na náplň připravíme 1 balení Malinové smetanové náplně Dr.Oetker s 500 ml smetany ke šlehání podle návodu na obale. Dáme ji do cukrářského zdobicícho sáčku a vychladlé muffiny ozdobíme. Zhruba 4 lžíce hrubozrnného krystalového cukru nasypeme do malé misky, přidáme na špičku nože růžové gelové barvy potravinářské a ručně cukr obarvíme. Nazdobené muffiny posypeme růžovým cukrem a ozdobíme čokoládovými srdíčky.

Recept na růžové muffiny s malinovou náplní pro dámy
i (Zdroj: archiv Dr.Oetker)
Recept na růžové muffiny s malinovou náplní pro dámy

Recept na rumové muffiny pro pány

Na přípravu těsta namočíme 12 sušených datlí (můžeme použít i fíky nebo švestky) do rumu a necháme asi 2 hodiny rozležet. V míse utřeme 3 vejce se 100 g cukru, 1 vanilinovým cukrem a 100 g změklého másla do pěny. Přidáme 100 ml mléka, 250 g polohrubé mouky smíchané s 2 lžičkami kypřicího prášku do pečiva, 2 lžícemi prosátého Holandského kakaa Dr.Oetker a 1 lžičkou rumového aroma nebo 1 lžící rumu a vyšleháme dohladka. Těsto naneseme do 12 papírových košíčků ve formě na muffiny, do středu těsta vtlačíme po jedné datli. Vložíme do trouby předehřáté trouby 170 °C a pečeme 20 až 25 minut. Muffiny necháme vychladnout. Na ozdobení ušleháme smetanu ke šlehání dotuha, naplníme jí cukrářský sáček s hladkou trubičkou a šlehačkou ozdobíme muffiny. Posypeme tmavým čokoládovým zdobením a dáme na chvíli do ledničky.

Recept na rumové muffiny s datlí pro pány
i (Zdroj: archiv Dr.Oetker)
Recept na rumové muffiny s datlí pro pány

Publikováno: 7. 2. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce