reklama

Vykouzlete si tu pravou vánoční atmosféru s ozdobami z papíru

Vánoční ozdoby z papíru jsou krásné. Nemůžete-li si dovolit drahé dekorace z obchodů, nevadí. Máme pro vás jednoduchý návod na velmi efektivní koule, jimiž můžete ozdobit klidně celý byt. Vykouzlete si s nimi i vy tu pravou vánoční atmosféru.

Vyrobte si originální ozdoby na vánoční stromeček (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Vánoční ozdoby z papíru vyrobíte: 

  • z papírových košíčků nejen na muffiny
  • pomocí tavné pistole s lepidlem
  • pomocí kancelářského lepidla
  • dále potřebujete nůžky, motouz nebo mašli a štětec s vodou
Papírové koule vyrobíte z papírových košíčků pomocí tavné pistole i obyčejného kancelářského lepidla
Papírové koule vyrobíte z papírových košíčků pomocí tavné pistole i obyčejného kancelářského lepidla (Zdroj: Adriana Dosedělová)
Na vytvoření jedné koule potřebujete 20 papírových košíčků
Na vytvoření jedné koule potřebujete 20 papírových košíčků (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Vánoční ozdoby z papíru vyrobíte snadno. Stačí, když si od sebe nejprve rozdělíte papírové košíčky na muffiny. Na jednu nadýchanou papírovou kouli jich budete potřebovat celkem 20. Papírové košíčky nejprve roztáhněte a uhlaďte. Následně je všechny přehněte napůl. Pozor, buďte přesní, protože jinak kouli nikdy nevytvoříte.

Nejprve dovnitř přehnutého košíčku naneste kapku lepidla na jeho okraje u středové linie
Nejprve dovnitř přehnutého košíčku naneste kapku lepidla na jeho okraje u středové linie (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Pomocí kancelářského lepidla slepte vnitřní okraje přeložených košíčků. Každý košíček natřete uvnitř přehnutí u vnějších okrajů v místě přehnutí. Je dobré košíčky po natření lepidlem zatížit. V dalším postupu počkejte do té doby, než lepidlo zaschne. 

 

Po zaschnutí lepidla naneste do středu přeloženého košíčku lepidlo a slepte dva košíčky k sobě
Po zaschnutí lepidla naneste do středu přeloženého košíčku lepidlo a slepte dva košíčky k sobě (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Poloviny košíčků je pak nutné slepit k sobě. Opět k tomu použijte kancelářské lepidlo. Linku lepidla veďte podélně jejich středem. Na takovýto košíček přiložte další košíček. Buďte pečliví, musí se přesně překrývat. Přitlačte je k sobě. Stejně nalepte i ostatní. Pokud jste lepili správně, měli byste mít na sobě 20 přesně se překrývajících papírových košíčků, všechny slepené v jejich středu. Pořádně je zatižte a počkejte, dokud lepidlo nezaschne. 

Naneste pořádnou vrstvu lepidla na hřbet slepených košíčků a počkejte, až vše pořádně zaschne
Naneste pořádnou vrstvu lepidla na hřbet slepených košíčků a počkejte, až vše pořádně zaschne (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Potom, co lepidlo uschne, je nutné ještě důkladně slepit i jejich hřbety. Lepidlem zde nešetřete. Buďte trpěliví. Lepidlo musí pořádně uschnout, a to nějakou dobu trvá. 

Na slepené košíčky nalepte očko z režného provázku
Na slepené košíčky nalepte očko z režného provázku (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Z motouzu vytvořte očko a nalepte ho tavnou pistolí na slepený hřbet. Dejte si ale pozor, aby bylo čiré. Nakonec je nutné slepit ještě obě okrajové části. Do jejich středu vytvořte tavnou pistoli linku rozehřátým lepidlem a přitlačte k ní druhý okrajový košíček. Tímto spojením se vám košíčky roztáhnou a promění v kouli. Pokud je to potřeba, načechrejte ji. Hotovou kouli zbývá už jen pověsit na stromeček.

Zdroj informací: Pinterest; autorka článku

Papírové košíčky nejprve rozevřete a potom přehněte napůl
Papírové košíčky nejprve rozevřete a potom přehněte napůl (Zdroj: Adriana Dosedělová)

Publikováno: 21. 12. 2022, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová