reklama

Toto obyčejné koření kupodivu pomáhá při hubnutí!

Kmínová voda je jednoduchým, ale účinným prostředkem, který oceníte v případě lehkých zažívacích potíží. A když ji budete popíjet každý den, pomůže vám zbavit se lehké nadváhy.

Kmínová voda podporuje trávení, proto ji vyzkoušejte, když bojujete s přebytečnými kily (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

K výrobě kmínové vody budete potřebovat skutečně jenom kmín a pitnou vodu.

Vše je rychle hotovo

Pitnou dávku „zázračného“ nápoje si připravte vždy večer na druhý den. Dvě polévkové lžíce kmínových semínek nadrťte v hmoždíři nebo rovnou použijte drcený kmín. Drť pak přelijte asi 0,5 l studené vody a nechte vše přes noc odstát. Ráno pak můžete začít popíjet. Pokud si zapomenete kmínovou vodu večer vyrobit, vše můžete napravit ráno, kdy nadrcený kmín přelijete horkou vodou a necháte 10 minut odstát.

Uklidňuje trávení i mysl

Kmín je tradiční české koření, které má i léčivé účinky. Pomáhá proti nadýmání, ostatně proto ho přidáváme do pokrmů se zelím nebo kapustou nebo všude tam, kde používáme ingredience způsobující nadýmání. Jeho schopnosti jsou ale ještě širší.

Kmín roste i na loukách a na starém kontinentě se používá jako koření už od starověku
Kmín roste i na loukách a na starém kontinentě se používá jako koření už od starověku (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Například tlumí alergické reakce, ulevuje od kašle, známé jsou jeho účinky proti bakteriím a vnějším parazitům, pomáhá při potížích močových cest, působí proti žaludečním křečím, zvyšuje tvorbu mléka u kojících maminek a působí blahodárně i na naši nervovou soustavu, takže se lépe vyrovnáváme se stresem a snadněji se nám usíná.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; manutea.cz; bylinkyprovsechny.cz

Publikováno: 17. 8. 2022, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová