reklama

Vykouzlete si poklidný spánek i šťastnou lásku – pomůže vám rozmarýn

Víno z rozmarýnu má nejen lahodnou chuť, ale je i především osvědčeným lékem na rozbouřenou mysl, pocuchané nervy a neklidný spánek. Pro tento zázrak nemusíte do nějakého specializovaného obchodu, protože si ho vyrobíte doma.

i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Víno z rozmarýnu si lehce vyrobíte v domácí kuchyni (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Pokud máte vlastní rozmarýn, tak nemusíte ani shánět tuto kouzelnou bylinku, kterou považovali staří Římané za symbol lásky a spokojeného manželství. I proto se dodnes často používá jako doplněk svatebních kytic nebo ozdoba slavnostních tabulí pro svatebčany.

Pít můžete už po pěti dnech

Třebaže pochází ze Středomoří, rozmarýnu se dobře daří i u nás. Má rád hlinitopísčité půdy. Na zimu ho ale musíte dát někam do příjemného chladu, protože nesnáší mrazy. Než tak učiníte, ostříhejte ho. A právě z větévek pěkného vzrostlého rozmarýnu získáte onu základní ingredienci pro léčivé víno.

Suroviny potřebné na výrobu rozmarýnového vína
i (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)
Suroviny potřebné na výrobu rozmarýnového vína

Dvě hrsti posekaných rozmarýnových lístků smíchejte se 0,7 l kvalitního červeného vína a nechte 5 dní louhovat. Po této době víno sceďte přes cedník se sítkem nebo přes jemné plátno do vhodné lahve s uzávěrem. Hotové rozmarýnové víno se doporučuje popíjet každý den před spaním – zcela postačí malá sklenka. Tato „pitná kúra“ by vám měla přinést celkové uklidnění, a hlavně poklidný a vydatný spánek.

Kouzelná léčivka

Tato voňavá a zdravá bylinka je doporučována jako preventivní a lehce léčivý prostředek u mnoha neduhů. Podporuje tvorbu žaludečních šťáv a vylučování žluči, ulevuje při nadýmání, takže pomáhá našemu trávení. Koho trápí trvale nízký tlak, rozmarýn ho zvyšuje, protože zlepšuje krevní oběh a celkové prokrvení končetin.

Pro rozmarýn jsou typické drobné modrofialové kvítky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pro rozmarýn jsou typické drobné modrofialové kvítky

Použít ho můžete i při nachlazení a ulevuje rovněž při obtížích souvisejících s revmatickými obtížemi a dnou.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; mojemedicina.cz

Publikováno: 25. 7. 2022, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.