reklama

Zatočte s akné pomocí drožďové pleťové masky

Malá nenápadná kostka, která umí krásně pracovat s těstem, ale zároveň ukrývá také spousty blahodárných vitaminů a minerálů. Řeč je o čerstvém droždí. Ne každému voní, ale naše tělo po něm pookřeje, nám se zvedne nálada a pomocí pleťové masky z kvasnic se můžete zbavit i nepříjemného akné.

Droždí je pro naše tělo hotový zázrak (Zdroj: Depositphotos)

Další přírodní zázrak, na který naše babičky nedaly dopustit a my bychom měli opět přidat na seznam důležitých surovin je čerstvé droždí neboli kvasnice. Obsahují vysoké zastoupení vitamínů z řady B, zejména B1 – thiamin, B2 – riboflavin, B3 – niacin, B6 – pyridoxin a kyselinu listovou. Droždí posiluje srdce, cévy i oči. Snižuje celkovou nervozitu, proto je skvělý v době zvýšeného stresu, a pokud máte potíže se spaním. Ideálně z nich udělejte knedlíčky do polévky, nebo drožďovou pomazánku.

Dále obsahuje větší množství fosforu, železa, zinku, hořčíku, draslíku, selenu a chromu. Blahodárně tak působí na trávení a srdce a díky obsahu chromu umí snížit i hladinu cukru v krvi, a tím zároveň redukuje chuť na sladké. Při konzumaci v podobě buchet a koláčů nás může trápit nadýmání a celkově přibírání. Pokud chcete dopřát zažívání klid, pohlídat si linii a přesto dopřát tělu tuto nadupanou léčivou bombu, přidávejte do jídla neaktivní droždí, které můžete přimíchat do omáček, polévek a pomazánek.

Droždí, sušené droždí
Pečeme z něj, ale je výborný i jako pomazánka (Zdroj: Depositphotos)

Kdo se i v pozdějším věku trápí s akné, ocení účinky kvasnic na pleť a schopnost s pupínky přímo zatočit. Na pleť si můžete připravit zkrášlující a omlazující drožďovou masku plnou vitamínů, nebo si připravit jednoduchou kašičku pro hojení zanícených částí pleti.

Výživná drožďová pleťová maska

Suroviny:

  • čerstvé droždí
  • teplé mléko
  • kvalitní med

Droždí rozdrobte a s mlékem a medem smíchejte na hladkou kaši. Droždí by mělo být dominantní, mléko droždí uvolní a med bude fungovat jako pojivo, vytvoříte tak kompaktní hmotu. Navíc spojení mléka a cukru v medu zaktivní přírodní kvasinky a maska tak bude působit více do hloubky. Droždí i med dodají pleti bohatou výživu, vitaminy a krásně jí zjemní. Masku naneste na tvář prsty nebo kosmetickým štětcem, nechte 20 až 30 minut působit a poté smyjte vlažnou vodou.

Žena ve vaně
Pleťová maska z droždí zatočí i s urputnými pupínky (Zdroj: Depositphotos)

Tip pro pleť trpící akné

Rozdrolte čerstvé droždí jenom s teplou vodou. Rozmíchejte a vzniklou kaši naneste na postižená místa. Nechte 15-20 minut působit a poté smyjte. Pro intenzivní kúru a léčbu zánětu použijte 2× týdně, až se pleť začne viditelně hojit.

Droždí je ceněno i jako hnojivo

Publikováno: 30. 6. 2021, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná