reklama

Těstoviny z jedné pánve podle blogu Live with Anny

Léto je v plném proudu a my si můžeme užívat volné chvíle v přírodě. Jíst se ale musí, a třeba i v jednoduchých podmínkách. Jak na to, abyste připravili zdravý a chutný oběd za chviličku a s minimem nádobí? Vyzkoušejte lahodné těstoviny z jedné pánve podle blogu Live with Anny.

i (Zdroj: MORA)
Těstoviny z jedné pánve podle blogu Live with Anny (Zdroj: MORA)

Co budete na jídlo z jedné pánve potřebovat?

Pár surovin, které nejspíš najdete ve spíži, chuť zkusit něco nového a elektrickou pečicí pánev. Hodí se pro rychlou a zdravou přípravu mnoha typů pokrmů, podobně jako trouba. Zachová nejen přirozenou chuť surovin, ale i důležité vitaminy, minerály a prospěšné živiny.

Suroviny:

  • 1 cibule
  • 3 lžíce olivového oleje
  • 500 g žampionů
  • 2 plechovky krájených rajčat
  • asi 400 ml vody
  • 500 g špaget
  • 1 lžíce provensálského koření
  • 1 lžička soli
  • cherry rajčátka a bazalka

Jak na to?

V elektrické pánvi nastavené na nejvyšší teplotu si rozehřejte olivový olej a lehce na něm osmahněte najemno nakrájenou cibuli. Poté přidejte nadrobno nakrájené žampiony a vše orestujte. Žampiony přidávejte postupně, aby nezačaly pouštět vodu a nevařily se.

těstoviny_2
i (Zdroj: MORA)
Na těstoviny nastrouháme sýr

Jakmile jsou žampiony s cibulí hotové, přidejte obě plechovky rajčat, vodu, sůl, provensálské koření
a špagety. Vše důkladně promíchejte, pánev nastavte na střední teplotu a přiklopte víkem. Vařte, dokud nebudou těstoviny na skus. Občas je potřeba směs zamíchat, aby se těstoviny rovnoměrně uvařily. Jakmile jsou špagety hotové, rovnou je můžete servírovat. Podávejte s nakrájenými cherry rajčátky a lístky bazalky.

těstoviny_1
i (Zdroj: MORA)
A nezbývá než popřát dobrou chuť

Náš tip na vhodnou elektrickou pánev

Elektrická pánev MORA MEP 1400 BK je ideálním pomocníkem pro velmi rychlý a zdravý způsob přípravy pokrmů. Potraviny si přitom zachovávají svoji chuť, důležité vitaminy, minerály a další látky. Pánev o velkorysém objemu 4,5 l je opatřena speciálním nepřilnavým povrchem, takže odpadá zdlouhavé čištění připečených okrajů. Pánev zaručuje rovnoměrný ohřev v celém objemu a je univerzálně použitelná na pečení, smažení, dušení, pečení koláčů i klasické vaření. Odnímatelné průhledné víko zajistí, že můžete pohodlně sledovat průběh přípravy, aniž byste je museli zbytečně zvedat, a proto nebude teplota připravovaného pokrmu zbytečně kolísat. Chladná ergonomická rukojeť ulehčuje manipulaci s víkem, takže se nespálíte. Pánev je vybavena termostatem pro regulaci teploty. Má příkon 1350 W. Skvěle se hodí na chaty, chalupy i do malých bytů, kde není prostor pro klasické trouby.

Electric_frying_pan_MEP1400BK_6
i (Zdroj: MORA)
Pečící pánev v mnoha případech nahradí troubu

Publikováno: 17. 7. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce