reklama

Kyselé mléko lze použít jako výborný čisticí prostředek

Jak vyčistit zašlé stříbro? Pomůže nám obyčejná potravina, kterou jsme už už chtěli vylít do odpadu. Čištění stříbra zkyslým mlékem se může na první pohled zdát jako čiré bláznovství. Většina z nás by zapomenutou potravinu jednoduše vylila do záchodové mísy. Existují však mezi námi jedinci, kteří nade vše na světě oceňují tzv. babské rady. Jedna taková rada říká: "než zkyslé mléko vyhodíme, pojďme si nejprve vyčistit stříbrné šperky".

i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Čištění stříbra zkyslým mlékem je stará babská rada (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Čištění stříbra zkyslým mlékem nám určitě vytře zrak. Pokud zapomeneme mléko v lednici delší dobu, zcela určitě nám zkysne. Takový produkt je již zcela nepoživatelný a většina lidí by jej okamžitě vylila do záchodové mísy. Nenechme se však ošálit jeho nevzhlednou konzistencí a pojďme tomuto mlíčku dát ještě jednu šanci. Jedná se o naprosto jedinečný čisticí prostředek.

Jak jednoduše vyčistit stříbro?

Co dokáže obyčejné zapomenuté mléko z lednice, je naprostý zázrak. Zkyslým mlékem výborně vyčistíme jak stříbrné příbory, tak třeba i šperky. Kyselé mléko nalijeme do malé misky. Připravíme si veškeré stříbrné věci, které doma najdeme. Zašlé stříbrné příbory, náušnice i náramek můžeme ve zkyslém mléce hravě vyčistit.

Nevzhlednou tekutinu nalijeme do misky
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)
Nevzhlednou tekutinu nalijeme do misky

Do misky s mlékem vhodíme znečištěný stříbrný předmět a necháme zhruba 10 minut působit. Po uplynutí potřebné doby stříbro z misky vyjmeme, opláchneme studenou vodou a vyčistíme jemným hadříkem.

Pokud máme větší stříbrný předmět, který se do malé misky nevejde úplně celý, použijeme jiný postup. Vezmeme si do ruky hadřík, namočíme jej ve zkyslém mléce a pustíme se do pečlivého čištění. Stříbrný předmět pevně držíme a hadříkem s hrudkami nepoživatelného nápoje přejíždíme po povrchu předmětu. Rozdíl bychom měli vidět během pár okamžiků. Opravdu po krátké chvíli čištění vidíme, které místo jsme již čistili a kde se hadřík stříbrného předmětu ani nedotknul.  Místo, kde hadřík přejížděl po povrchu stříbrného náramku, září během chvilky, jako by byl úplně nový.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky

Publikováno: 9. 5. 2023, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.