reklama

Není čaj jako čaj, zvolte si ten pravý

Čaj pije skoro každý. Někdo dává přednost zelenému, jiný černému, při obtížích volíme čaj bylinkový a své příznivce si našel i čaj ovocný. V zimě horký zahřeje a v létě, správně vychlazený, naopak osvěží. Ovocný čaj nádherně voní a jeho barvy lahodí oku. Poradíme, na co byste se měli zaměřit při jeho výběru.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Lahodný ovocný čaj pro vaše chvíle pohody (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Čaj je ten typ produktu, kterým se většina moc nezabývá. Představte si klasickou situaci v supermarketu – najdete uličku s čaji a máte chuť na ovocný šálek. Podle čeho vybíráte? Většina lidí si vybere svého čajového favorita podle ceny, nebo podle vzhledu krabičky. A proč ne. Možná si říkáte, že je jedno, jaký čaj koupíte, protože v nich není žádný rozdíl? Všechny mají stejnou barvu a téměř stejnou chuť? Toto je obvyklý model, kvůli kterému na ovocné čaje spousta lidí zanevřelo.

Na složení záleží

U jednodruhových bylinných čajů je složení jasné. Obsahuje tu jednu jedinou bylinu, takže nemusíte nic řešit. U ovocných čajů je to ale složitější. Lahodný ovocný čaj nelze vyrobit jen z jedné ingredience, nýbrž z více druhů ovoce, které zajistí přírodní dochucení. Řada výrobců pak přírodní dochucení obchází a přidává chemická aromata.

Ovocný čaj je hlavní složkou svěžích letních drinků plných ovoce
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Ovocný čaj je hlavní složkou svěžích letních drinků plných ovoce

Dávejte si proto pozor, abyste nekupovali zbytečnou chemii. Na krabičce by vždy mělo stát, že čaj obsahuje 100 % přírodních ingrediencí. Pro barvu a chuť se do ovocných čajů přidávají například plody šípku nebo květy ibišku.

Ovocný čaj nemá být vždy červený

Také vás někdy zajímalo, jak je možné, že citrusový nebo jablečný čaj má tmavě červenou barvu, když je citron žlutý a jablko zelené? A že vlastně téměř všechny ovocné čaje vypadají stejně, přesto, že by měly obsahovat odlišné ovoce? Nové ovocné čaje, které se prodávají v pěti inovativních příchutích, jsou skvělý příklad.

Každá varianta má svou unikátní barvu odpovídající ovoci, které je v daném čaji ve většině obsaženo. Kromě toho si v nich vybere opravdu každý, přes milovníky sladkých čajů až po zastánce osvěžujících kyselejších příchutí.

Pro lepší manipulaci jsou praktické čajové sáčky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Pro lepší manipulaci jsou praktické čajové sáčky

Prospěšný šálek pro všechny

Zastáváte jen černý čaj, protože ty ovocné vám nechutnají? Je možné, že jste ještě nenašli ten správný, tak mu zkuste dát ještě šanci. Kromě dobré chuti mají totiž ovocné čaje i pár zdravotních benefitů. Po šálku ovocného čaje se skvěle usíná, protože neobsahuje tein a není třeba jej doslazovat.

Hrníčky plné ovoce jistě ocení všichni členové domácnosti od dětí po prarodiče v každém ročním období. V zimě dokáží příjemně zahřát, v létě naopak ochladit a doplnit pitný režim. Jsou tak skutečně přínosné. Pokud chcete přínos dopřát i planetě, zaměřte se v supermarketu na čaje, které nejsou zabalené v plastových fóliích a mají kompostovatelné sáčky.

Zdroj informací: Lipton

Publikováno: 21. 1. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce