reklama

4 tipy, jak se zbavit celulitidy

Celulitida je často brána jako zlá kamarádka, které se nezbavíte. To ale není tak úplně pravda. My vám prozradíme 4 tipy, jak dát nevzhledné pomerančové kůži sbohem. A ani vás to nebude stát moc peněz.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Proti celulitidě se dá bojovat hlavně zdravým životním stylem (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Celulitida postihuje až 90 % žen a projevuje se zvrásněným povrchem kůže, která na pohled připomíná kůru pomeranče. Tyto dolíčky na kůži způsobuje tuková tkáň, resp. podkožní tukové buňky, ve kterých se ukládají odpadní metabolické látky. Tyto buňky pak zvětšují svůj objem a narušují tak pojivové tkáně v pokožce, což vede ke vzniku celulitidy.

Dolíčků na kůži se ale můžete zbavit. Důležité je si to v hlavě správně nastavit, jíst zdravě, dodržovat pitný režim, mít pohyb a pečovat o své tělo. Není nic špatného na tom, udělat si jeden den v týdnu pro sebe, jít cvičit nebo se projít, dopřát si horkou koupel, peeling, namazat si na pokožku tělové mléko a chvilku se hýčkat. Co ještě můžete udělat, abyste se zbavila celulitidy?

1. Zamyslete se nad tím, co jíte

Na ukládání škodlivých látek v podkožním vazivu má vliv mimo jiné také to, co jíme. A pokud jsou ve vašem jídelníčku pravidelně tučná, smažená a mastná jídla, sacharidy či cukr, nastal čas na změnu. Stejně jako v případě hubnutí začněte u jídla. Jezte více vlákniny, zeleniny a ovoce, luštěniny, omezte cukr, slazené nápoje, alkohol, ale také kávu. Co se týče tuků, nemusíte se jim vyhýbat zcela, jen se zaměřte na ty zdravé – rostlinné oleje, avokádo, ořechy a semínka nebo také ryby.

2. Nezanedbávejte pitný režim

Možná máte často tendenci nepociťovat žízeň, a proto za celý den vypijete sotva dvě sklenice vody. To je ale velmi málo a vede to nejen k dehydrataci těla, ale také ke vzniku celulitidy či problémů se suchou a problematickou pokožkou. Denně byste tak měla vypít kolem 2 litrů vody, v horkých letních dnech klidně více. Pokud máte problém dodržovat pravidelný pitný režim, existují různé aplikace, které vás upozorní, že je čas se napít, nebo chytré láhve, které začnou blikat. Důležité ale je mít vodu pořád na očích – k práci si na stůl položte džbán s čistou vodou.

Nezanedbávejte pohyb, pitný režim a zdravou výživu
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Nezanedbávejte pohyb, pitný režim a zdravou výživu

3. Musíte se hýbat a cvičit

Pravidelný pohyb je zárukou, že se vám podaří se celulitidy zbavit. Pokud totiž celý den sedíte, přivoláváte si nejen bolesti zad, ale bez pohybu ztrácíte i kondičku a ochabují vám svaly. Pokud jste nikdy předtím pravidelně necvičila, začněte zlehka a zkuste obyčejnou chůzi. Jestliže do práce jezdíte městskou dopravou, vystupte o zastávku dřív a zbytek dojděte pěšky, pokud to máte do práce pár kroků, nejezděte autem, ale projděte se. Postupně přidávejte také cvičení zaměřené na problematické partie, jako jsou břicho, boky, zadek a stehna. Skvělé jsou klasické dřepy, zvedání pánve nebo chůze po schodech. Nemusíte ze sebe při cvičení vypustit duši, každý pohyb se počítá, a když nemůžete, tak se zastavte.

4. Zkuste „přenastavit“ svou mysl

Mysl je jednou z věcí, která je velmi důležitá, ať už hubnete, nebo chcete něčeho dosáhnout. Pokud si totiž budete neustále říkat, že na něco nemáte, že vám to nejde, že se té celulitidy stejně nikdy nezbavíte nebo nikdy nezhubnete, škodíte tím jen sama sobě. Není lehké změnit myšlení tak, aby opravdu pracovalo pro vás a abyste si nedělala vrásky kvůli pár kilům navíc nebo viditelným dolíčkům na hýždích. Pokud to nezvládnete sama, nebojte se navštívit terapeuta, který vám pomůže. A v neposlední řadě jsou také velmi důležití lidé, kterými jste obklopena.

Zdroj informací: Douglas; mojezdravi.cz

Publikováno: 5. 6. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce