reklama

Místo do kafe ji raději šoupněte do vany, odměnou vám bude relax a hydratace

Užíváte si rádi relaxační koupel s různými bombami či pěnami? Pak si neváhejte vyrobit své vlastní. Smetanové bochánky jsou už podle názvu plné smetany, ale také hydratačního oleje a bylinek, které ji provoní a dodají i něco navíc – podle toho, jaké použijete. Tak vzhůru za uvolněním a péčí!

Smetanu v péči o pleť používala již Kleopatra. Smetanové bochánky si můžete připravit i vy (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na smetanové bochánky si nachystejte:

  • 250 ml smetany (na vaření nebo ke šlehání, záleží na vás)
  • 100 ml oleje (olivový, slunečnicový, jejich mix nebo jiný vhodný na pokožku, který třeba zrovna máte doma)
  • jedlé květy a bylinky. Použijte sedmikrásky, smetánky, růže, fialky nebo levanduli. Cokoli, co najdete nebo pěstujete. Můžete volit i podle účinků dané květiny

Smetanu si dejte do vhodné nádoby a minutu až dvě šlehejte. Díky tomu se do ní potom lépe bude zašlehávat olej. Za stálého šlehání pak pomalu přilévejte olej. Šlehejte, dokud se obě tekutiny nespojí dohromady.

K našlehané smetaně přilévejte olej a dál šlehejte
K našlehané smetaně přilévejte olej a dál šlehejte (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Připravte si formičky. Nejlepší jsou silikonové, ze kterých půjdou smetanové bochánky pohodlně vyklopit. Na tvaru už tolik nezáleží. Na dno každé formičky přidejte pár kvítků a zalijte vyšlehanou směsí.

Směs nalijte do formiček, nejlépe silikonových
Směs nalijte do formiček, nejlépe silikonových (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Formičky překryjte potravinářskou fólií. Nemůže se tak stát, že by nasály jiné pachy. Formičky s fólií vložte do mrazáku. Do druhého dne budou ztuhlé. Před koupelí stačí jen vyndat z mrazáku a vyklopit bochánek do vany s vodou.

Před koupelí vyndejte bochánek z mrazáku, vhoďte do vody a vychutnejte koupel
Před koupelí vyndejte bochánek z mrazáku, vhoďte do vody a vychutnejte koupel (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Smetana – poklad z lednice

Smetana je nejen lahodná pro svoji chuť, ale má také díky svému složení skvělé účinky na pokožku. Smetanový tuk je totiž podobný lanolinu a dokáže pleť hydratovat. Obsažená kyselina mléčná umí navázat vodu na buňky. Zároveň je AHA kyselinou, takže odstraňuje odumřelé buňky. Je to takový lehoučký chemický peeling. Smetana zvyšuje tvorbu kolagenu a dokáže pleť vyhladit. Zmizí tak drobné jizvy a vrásky. Díky vitaminům a antioxidantům chrání i obnovuje pleť.

Olej a pokožka

O účincích oleje na pokožku snad ani není třeba psát. Rostlinné oleje obsahují velké množství vitaminů, minerálů i esenciálních mastných kyselin a dokáží s pokožkou zázraky. Zejména ji zjemní, zvláční, hydratují. Dle typu oleje také dokáží léčit akné nebo jiné problémy. Ideální jsou samozřejmě za studena lisované oleje.

Oleje hrají v péči o pleť významnou roli
Oleje hrají v péči o pleť významnou roli (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Tip:

Sbírejte pouze jedlé květy, a to ještě navíc takové, které stoprocentně poznáte.

Zdroj: Vychytávky Ládi Hrušky; frangipani.cz

Připravte si domácí solnou koupel:

Publikováno: 7. 11. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová