reklama

Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete ochutnat v Holovousích, na zámku Krásný Dvůr i v Praze

Nejkrásnější, šťavnatá, sladká i trochu nakyslá, prostě jablka, jak je máme všichni rádi, můžete nakoupit na jablečných slavnostech a festivalech.

Slavnosti holovouských malináčů

Holovousy

7. října 2017

V sobotu se bude konat 15. ročník Slavností holovouských malináčů. Začátek je ve 13 hodin a akce potrvá do pozdních nočních hodin. V prostranství návsi v Holovousích je pódium s parketem pro hlavní kulturní program. Po obvodu návsi jsou rozmístěné stánky řemeslníků a pěstitelů ovoce a zeleniny.

Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 1
Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 1 (Zdroj: Slavnosti holovouských malináčů)

V průběhu celého odpoledne bude nabízeno občerstvení, malináče, domácí koláče, v zámku navštívíte výstavu ovoce – staré ovocné odrůdy, soutěžící malináče, výstavu soutěžících moučníků a v prostoru návsi jistě navštívíte dobový kolotoč, dílny pro děti, myslivecké soutěže a také Holovouský jarmark.

Prodejní stánky pěstitelů z Podkrkonoší budou nabízet pravé Holovouské malináče, Dobrovodské zelí, produkty ekologického ovocnářství, stromky, kvalitní ovoce a zeleninu, květiny, výrobky z ovoce a medu a další dobroty a výrobky řemeslníků.

 

Jablečný den na zámku Krásný Dvůr

7. října 2017

Jablečný den začíná v 10 hodin a přinese samozřejmě jablka, jablečné speciality a vše z jablek, ale také koncerty, divadlo, sokolníky, koně, kejklíře a další atrakce.

Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 2
Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 2 (Zdroj: Jablečný den na zámku Krásný Dvůr)

V tento den můžete navštívit jarmark na zámeckém nádvoří, zúčastnit se soutěží o nejlepší jablečný produkt či nejkrásnější rukodělný výrobek s jablečnou tematikou, jít na prohlídku zámku či parku nebo jen zhlédnout některé z vystoupení. O hudební vystoupení se postarají kapely Devítka a Jarda Pertlíček a písničkáři Karel Končír a Karel Malcovský. Divadelní představení odehrají soubory 100 opic, Dřevěné divadlo Honzy Hrabce a Jitřenka. Součástí programu bude i koňská show v podání koňského dvorce Chmelištná a jízdy bryčkou po zámeckém parku. Programem vás provede Jana Epikaridis.

Jablečné slavnosti a festival moštů a ciderů na náplavce

Praha

7. října

Oslavte podzim na Jablečných slavnostech, festivalu moštu a cideru a ochutnejte jablka od dvaceti českých ovocnářů, výrobců moštu a cideru! Zvou všechny fanoušky jablek a všeho s tím spojeného na farmářské tržiště na náplavce od 8 do 18 hodin.

Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 4
Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 4 (Zdroj: Jablečné slavnosti a festival moštů a ciderů na Náplavce)

Můžete se těšit na mošty, cidery, džemy, čatní, koláče, záviny a samozřejmě na jablka současných i starých odrůd. Na Jiřáku bude možné sledovat dokonce i živé moštování a také hlasovat o nejlepší cider a mošt. Hlasující čeká slosování a odměna.

Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 5
Kam na výlet: Jablka a jablečné speciality můžete 5 (Zdroj: Jablečné slavnosti a festival moštů a ciderů na Náplavce)

Farmářské tržiště zůstává i v sobotu ve svém běžném provozu.

Publikováno: 6. 10. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce