reklama

Jak přimět děti, aby jedly zdravě

Děti zbožňují nezdravá jídla. Ta často lákají i dospělé, a to nejen, protože dobře chutnají, ale někdy i kvůli pohodlné přípravě nebo nízké ceně. Nevyvážený jídelníček však má své neblahé následky, jako je obezita nebo různé nemoci. Zkuste vyzrát na svého vybíravého potomka, který odmítá třeba zeleninu, pomocí tří jednoduchých triků.

Jak přimět děti, aby jedly zdravě (Zdroj: Gorenje)

Vytvořte na talíři obrázek

Děti jsou ze své podstaty hravé. Zkuste udělat zdravá jídla malým dětem zajímavější - vytvořte třeba pomocí zeleniny vtipný obrázek, a máte téměř jistě vyhráno. Místo okoukaného rohlíku s taveným sýrem ráno připravte dokřupava opečený celozrnný chléb s plátkem sýra a zeleninou. Skvěle poslouží třeba topinkovač v oblíbeném retro designu. Je vybaven nejen funkcí opékání, ale také rozmrazování – to když bude potřeba sáhnout po zásobách v mrazničce. Díky vysokému zdvihu si už nikdy nespálíte při vytahování topinek prsty. 
Zatímco se krajíček bude opékat v topinkovači, připravte si zeleninu, a během pár minut je hotovo! Nový den vám všem začne úplně jinak. 

Foto Gorenje (3)
Vaše děti by měly jíst zdravá a nutričně vyvážená jídla každý den (Zdroj: Gorenje)

Neoblíbené potraviny zamaskujte

Ano, vaše děti by měly jíst zdravá a nutričně vyvážená jídla každý den. Jestli nemají rády některou zeleninu, najděte způsob, jak ji přimíchat k jiným oblíbeným pokrmům. Milují bramborovou kaši? Ale celer už ne? Zkuste ji příště připravit s trochou celeru, který povaříte spolu s bramborami. Kaše chutná skvěle, a o celeru nebude nikdo ani vědět!

Foto Gorenje (2)
Vtipně připravená snídaně nebo svačina (Zdroj: Gorenje)

Jděte příkladem

Když chcete, aby jedl váš potomek zdravě, nezbyde, než abyste zdravě jedli i vy sami. A taky je dobré neusnadňovat dětem konzumaci sladkých, slaných a mastných pamlsků bez výživové hodnoty. Zákazy totiž moc nezmohou. Pokud dítě ví, že ve skříni najde čokoládu nebo chipsy a v mrazáku zmrzlinu, těžko odolá. Připravte raději do misky k televizi oříšky a sušené plody a na jídelní linku postavte talíř s jablky nebo banány. Abyste nemuseli pamlsky zakazovat, jednoduše je přestaňte kupovat. 

Gorenje T900RLBK (2)
Topinkovač vám pomůže připravit teplou večeři se spoustou zdravých dobrot (Zdroj: Gorenje)

Zmíněný topinkovač patří do celé řady domácích spotřebičů Gorenje v hravém retro designu ve dvou barvách – černé a šampaň. Aby byla vaše retro sbírka kompletní, pořiďte si pro příjemná rána i rychlovarnou konvici. Postupně můžete přidat i  stolní blender, tyčový mixér, šlehač s nádobou a všestranný kuchyňský robot. 

{"type":"image","image_id":"212186"}
 

Publikováno: 19. 3. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce