reklama

Obyčejná cibule? Téměř zázračný lék i pomocník v domácnosti

Cibule se najde v každé domácnosti, považujeme ji za samozřejmou součást naší kuchyně, a přitom je to téměř poklad! Na její účinky se můžete spolehnout při nachlazení, když se popálíte i pokud potřebujete utišit svědění po bodnutí komárem. A dokonce s její pomocí můžete i uklízet!

Cibule: zázračný lék i pomocník v domácnosti

Cibule: při bodnutí hmyzem

Pokud se vám poštěstí a dostanete žihadlo od vosy či včely nebo vás poštípe komár, potřete si místo čerstvě rozkrojenou cibulí.

Cibule: jako repelent

Než se vydáte do lesa, můžete jako přírodní repelent použít rozkrojenou cibuli a potřít si s ní holou kůži. Štípaví hmyzáci se vám určitě vyhnou.

Nakrájená nadrobno či na kolečka, vždy pomáhá
Nakrájená nadrobno či na kolečka, vždy pomáhá (Zdroj: pixabay.com)

Cibule: při nachlazení

Cibule patří mezi přírodní antibiotika, stejně jako česnek. Je zdrojem vitaminů C a B. Proto se na ni můžete spolehnout v momentě, kdy prochladnete. Dokáže snížit teplotu. Nakrájejte cibuli na silnější kolečka a vložte je do bavlněných ponožek, na chodidla. Budete se divit, jak zabírá!

Cibule: na kašel a bolesti v krku

Cibuli nastrouhejte na jemném struhadle z umělé hmoty a nechte chvíli stát. Uvolní se šťáva, kterou můžete osladit medem nebo obyčejným cukrem a po lžičkách užívat. Nechte pomalu klouzat do krku.

Cibule: na bolavé klouby

Silnější plátky cibule vložte do plátěné utěrky a přiložte na postižený kloub. Pomáhá při artróze.

Obyčejná cibule?
Obyčejná cibule? (Zdroj: pixabay.com)

Cibule: při rýmě

Cibuli nakrájejte najemno, vložte ji do plátěného sáčku a vdechujte „vonné“ silice. Sice si trochu popláčete, ale určitě se vám i uvolní nos.

Cibule: na mastnou pleť

Cibuli můžete používat i jako kosmetický přípravek. Nastrouhejte ji najemno, přidejte citronovou šťávu a naneste na mastnou pleť jako pleťovou masku.

Cibule: vyčistí rez

Rezavé nože můžete několikrát potřít rozkrojenou cibulí a skvrny budou pryč.

Nůž jako nový
Nůž jako nový (Zdroj: pixabay.com)

Cibule: Odpuzovač koček

Pokud potřebujete zamezit kočkám, aby chodily na místa, kde je prostě nechcete, rozložte tam nakrájená kolečka cibule. Kočkám cibule opravdu nevoní.

Cibule: na zápach

Je to trochu paradox, ale rozkrojená cibule opravdu dokáže pohltit pach z lednice nebo po spáleném jídle v kuchyni.

 

Publikováno: 25. 4. 2018, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce