reklama

Kam na výlet: Prázdniny zahájíme pořádnou zábavou

První prázdninový víkend přináší pro děti spoustu zábavy, stačí se jen rozhlédnout po okolí! Několik nápadů vám nabízíme…

Kukuřičné bludiště v Roseči

30. června 2018-30. září 2018 (10:00-19:00) 

Kukuřičné bludiště pro dospělé a děti v jižních Čechách. Letní zábava v krásné krajině mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní, probíhající přes celé léto.

Originálně vybudované atrakce kukuřičného bludiště v Roseči nedaleko Jindřichova Hradce, nabízejí návštěvníkům nevšední zážitky v jihočeském kraji. Hřiště má rozlohu zhruba jeden hektar.
Pokud byste i po této zábavě našli dost energie, můžete si zahrát míčové hry nebo využít fotbalové hřiště, badminton, patangue, croquet nebo se pouze vykoupat v bazénu či relaxovat na písečné pláži.

Po vyčerpávajících zážitcích v labyrintu vám v kukuřičném areálu rádi nabídnou osvěžující nápoje a lahodné dobroty, pro načerpání nové energie. Areál kukuřičného labyrintu je vybaven WiFi, kterou jistě ocení především dospělí návštěvníci.

Bludiště pro děti i dospělé
i (Zdroj: Kukuřičné bludiště v Roseči)
Bludiště pro děti i dospělé

Slavnostní křest obřího mamuta a Den zážitků na Dolní Moravě

30. června 2018

Na Dolní Moravě vyrostla největší mamutí atrakce na světě, jejíž slavnostní křest se uskuteční poslední červnový den. Obří interaktivní atrakce pro děti v podobě vysokého mamuta je novou dominantou Dolní Moravy! Mamut je 13 metrů vysoký, 31,5 metrů dlouhý a délka chobotu s tobogánem uvnitř činí 24 metrů.

Obří mamut vzdělává a baví ve dvou patrech

První naučné patro hravou a originální formou předává malým návštěvníkům skutečné perličky ze života mamutů, o kterých dosud nevěděli. Vydejte se do útrob mamuta točitými schody v předních nohách mamuta nebo o něco dobrodružnější cestou s hravými překážkami jednou ze zadních noh mamuta. V pravé zadní noze mamuta zdoláte lanový šplhací komín. V levé zadní noze mamuta překonáte šplhací tunel se sedmi gumovými pásy. Druhé hrací patro zve do skutečného “hracího pralesa” s popadanými dřevěnými kůly, tunely, lanovými liánami, a dokonce  i jeskyní, ze které hřmotně zní autentický řev mamuta. Do “hracího pralesa” vás dovede točité schodiště.

Slavnostní křest obřího mamuta
i (Zdroj: Den zážitků na Dolní Moravě)
Slavnostní křest obřího mamuta

Zatoulaná zvířátka v Zeměráji v Kovářově

30. června 2018 (10:00-18:00)

Která zvířata patří a která nepatří do české přírody? Jaká najdete v lese a která pod vodou? Skočíte dál než blecha? Přijďte si vyzkoušet své znalosti o zvířecí říši v zábavných úkolech, při hledání zatoulaných zvířátek a ve hře Kdo jsem? K tomu na vás čeká stovka dalších atrakcí Zeměráje.

Zeměráj je přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

Objevíte reálnou vesnici z raného středověku obklopenou zahradami a pastvinami, kde si můžete společně s jejími obyvateli vytočit nádobu na kruhu, příst a tkát, mlít mouku, podrbat kozy nebo třeba okopávat zahrádky. Kromě toho na vás čeká kilometr dlouhá stezka naboso - vedená lesem, loukou i potokem, přes šišky i jehličí a s množstvím zábavných úkolů zaměřených na poznávání české přírody.

Zatoulaná zvířátka
i (Zdroj: Zeměráj v Kovářově)
Zatoulaná zvířátka

Zážitkovým motoráčkem do Třeskoprsk - Muzeum Čtyřlístku v Kladně

30. června 2018 (9:35-21:15) Zážitkovým motoráčkem do Třeskoprsk
i (Zdroj: Muzeum Čtyřlístku v Kladně)
Zážitkovým motoráčkem do Třeskoprsk

Publikováno: 26. 6. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce