reklama

Domácí vyprošťovák spolehlivě zažene kocovinu po bujaré noci

Občas se stane každému, že to trochu přežene s alkoholem. To pak druhý den většinou proleží se studeným obkladem na čele, snaží se uklidnit rozbouřený žaludek a nejraději by vůbec nebyl. Pokud budete mít u ruky svůj domácí vyprošťovák, můžete se z kocoviny probrat rychleji.

i (Zdroj: Depositphotos)
Na rozbouřený žaludek a bolení hlavy po prohýřené noci pomůže domácí vyprošťovák (Zdroj: Depositphotos)

Osvědčené recepty na vyprošťovák

Každý má nějaký ten zaručený recept na vyprošťovák, který druhý den po nadměrném konzumování alkoholu přinese tělu úlevu, dodá sílu a energii. Někdo si uvaří vývar nebo super rychlou a oblíbenou česnečku, jiný sáhne po kyselých okurkách a láku, další nedá dopustit na mléčné výrobky, například kefír, pomáhá i konzumace banánu.

Masový vývar
Kvalitní kuřecí vývar vás postaví na nohy (Zdroj: Depositphotos)
Banán a kefír
Banán či kefír pomáhají v boji s kocovinou (Zdroj: Depositphotos)

My si tentokrát vsadíme na zázvor. Zázvor obsahuje draslík, hořčík, fosfor a vápník. Z vitaminů je to pak C, E a kyselina pantothenová. Má pozitivní účinky na zažívací trakt. Stimuluje trávení a vstřebávání. Byly prokázané i účinky na centrální nervový systém. Zároveň má vynikající antioxidační a protizánětlivé účinky. Analgetické účinky pomohou od bolesti hlavy a migrény. Pozor - citlivější jedinci musí být obezřetní při dávkování, může se u nich projevit pálení žáhy či podráždění žaludku. 

Zázvor
i (Zdroj: Depositphotos)
Zázvor je superzdravá potravina

Jak připravit domácí vyprošťovák?

Vezmeme kořen zázvoru, oloupeme (pokud nemáme po ruce škrabku, můžeme použít obyčejnou lžičku), nakrájíme na kousky, dáme do vody a povaříme asi 10 minut. Dochutíme medem a citronem. I med a citron jsou v boji s kocovinou důležitými pomocníky. Citron je zdrojem vitaminu C a med působí antibakteriálně a antisepticky. 

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 25. 9. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková