reklama

Zveme vás na festival Kefír 2019

To nejlepší rozloučení s prázdninami čeká na takzvané bejbypankáče z celé České republiky poslední srpnový víkend v parku zámku Kačina. V sobotu 31. srpna tam zažijí desítky koncertů, divadelních představení, workshopů a dalších překvapení. Těšit se mohou vedle spousty dalšího na kapely Vltava, Kašpárek v rohlíku či Melody Makers.

i (Zdroj: Hana Kružíková )
Kefír je zábavný festival pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií (Zdroj: Kefír)

Zvěžosešup a provazochodci z Anglie

Na sedmém ročníku festivalu Kefír vystoupí 31. srpna v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory mimo jiné Cirk La Putyka, provazochodci z Anglie či Ondřej Havelka s Melody Makers.

Až z Londýna přijede na Kefír klouzačka Helter Skelter. “O té zpívali již The Beatles, české děti ji přitom znají maximálně z anglické pohádky Prasátko Peppa. Nikdy u nás nebyla, neexistuje pro ni ani český název. Vymysleli jsme tedy nové slovo zvěžosešup. A ten bude pořádný, z výšky dvanácti metrů,” slibuje za organizátory Hana Kružíková.

Nejlepší bejbypankový festival ve vesmíru nabídne desítky koncertů, divadelních představení, workshopů a jedinečných blbin pro děti a jejich rodiče. Těšit se mohou třeba na osobitou hudební skupinu Vltava, avantgardní rockovou kapelu Už jsme doma, swingery Maison du Malheur z Holandska, orchestr Melody Makers v čele se spíkrem, zpěvákem a stepařem Ondřejem Havelkou, pěvecké duo Mateřská.com nebo na dva písničkáře s kytarou – břitce vtipného Xaviera Baumaxu a folkového Pavla Dobeše. Jako každoročně Kefír vyvrcholí koncertem bejbypankové kapely Kašpárek v rohlíku.

Hudební show
i (Zdroj: Petr Klapper)
Spousta hudebních produkcí - to je festival Kefír 2019

Na své si přijdou také milovníci divadla. Největší hvězda českého nového cirkusu Cirk La Putyka hned dvakrát uvede svou únorovou novinku Isole. Vysoko nad hlavami diváků budou na provaze chodit akrobati The Bullzini Family z Anglie. Dorazí soubory Bratři v tricku, Buchty a loutky, V.O.S.A. Theatre, Divadlo b, Loutky bez hranic nebo Amanitas Fire Theatre.

Akce pro rodiny
i (Zdroj: Zdeněk Hejduk)
Kefír připravil pro rodiny s dětmi mnoho zábavy

Chybět samozřejmě nebudou osvědčené specifické atrakce či blbiny, které dělají Kefír Kefírem a zaujmou celou rodinu. V klidové zóně pod vzrostlými stromy najdou příchozí kojenecké území, menší děti si během dne mohou odpočinout na postelích s opravdovými nebesy, kde k ležení předčítají známé osobnosti, letos například autor a režisér Arnošt Goldflam nebo herci Josef Dvořák či Jiří Lábus. Starší potěší bejbypankové kadeřnictví, slámový areál, stromolezení nebo ve spolupráci s Českým atletickým svazem vybudovaný atletický stadion, nově si vyrobí festivalovou vlajku, která pak bude s ostatními viset u hlavní scény. Pro teenagery je pak připravená takzvaná Kefír Street se skateboardovými či graffiti show a yoyo i parkour exhibicemi, vystoupeními parkouristů, yoyerů nebo graffiti show. Sportovci si zase vyzkouší mimo jiné stromolezení, ragby nebo speciální atletický stadion, kam zavítá i nejlepší český koulař Tomáš Staněk.

Festival
i (Zdroj: Petr Klapper)
Festival Kefír přivítá velké i malé účastníky, kteří se chtějí bavit

Poprvé bude letos v provozu festivalová infolinka, kde se volající od samotného Kašpárka dozví spoustu zásadních, ale především naprosto nepotřebných informací. Kefír se nově dočká také vymazlené mobilní aplikace a speciální měny platící pouze na území takzvaných Pankových států.

Malí závodníci
i (Zdroj: Zdeněk Hejduk)
Na své si přijdou malí sportovci, kteří mohou změřit své síly

Festival se koná v sobotu 31. srpna, v takzvané Čtvrti snů se však návštěvníci mohou ubytovat od pátku do neděle. V kempu navíc zažijí bonusový program. “Loni prošly například noční stezku snů děti o celkové váze skoro deset a půl tuny, jejich zážitky ale bohužel zvážit neumíme,“ uzavírá prezident festivalu a jeho kreativní ředitel Kašpárek v rohlíku. Teepee a luxusní přístřešky jsou bohužel vyprodané, stále si však rodiny mohou v kempu rozložit vlastní stan nebo pronajmout kartonový.

Kefír je zábavný festival pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií (Zdroj: Kefír)
i (Zdroj: Hana Kružíková )
Kefír je zábavný festival pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií

Na předchozích šest ročníků festivalu, z nichž první dva se odehrály v Třebovli u Kouřimi, dorazilo dohromady téměř 35 tisíc lidí z celého Česka.

Publikováno: 24. 8. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.