reklama

Valentýn s mazlíčkem: Užijte si svátek lásky s tím nejlepším společníkem

Únor je neodmyslitelně spjat se svátkem sv. Valentýna. Zvykli jsme si na všudypřítomnou srdíčkovou výzdobu a bezpočet tipů na dárky pro zamilované vyskakující ze všech stran. Valentýn lze vnímat i jako oslavu lásky obecně, a ta má mnoho podob. Proto v tento čas nezapomeňte ani na ty, kteří nám svou nehynoucí lásku prokazují neustále. Ano, tušíte správně, řeč je o domácích mazlíčcích.

i (Zdroj: iStock)
Valentýn je svátkem zamilovaných, proč jej neoslavit i se svými domácími mazlíčky? (Zdroj: iStock)

Průzkum z loňského roku ukázal, že 8 % dotazovaných bude Valentýna slavit se svým psem a 5 % se svou kočkou. Pojďme tato čísla navýšit, protože právě zvířecí mazlíčci jsou těmi, kdo nám neustále projevuje bezpodmínečnou lásku a zaslouží si, abychom je do našich valentýnských oslav také zapojili. Ať už jste majiteli jakéhokoliv zvířátka, platí podobně jako v mezilidských vztazích, že největším dárkem je váš čas. Utužte proto pouto mezi vámi a vaším čtyřnohým parťákem tím, že mu dopřejete speciální valentýnskou péči, takový den jen pro vás dva či více, máte-li větší smečku.

Čas jen pro vás

Vyrazte na rande. Dlouhá společná procházka, dovádění, pak mu naservírujte nějakou dobrotu a večer spolu můžete sledovat film. Přesněji řečeno, vy si užijete film a mazlík vaše hlazení a drbání. Variantou mohou být například i psí lázně či kočičí salon, ovšem společný čas bude pro vašeho čtyřnohého parťáka jistě znamenat víc.

Speciální dobrota

Pamlsků je k dostání celá řada, od velmi drobných až po pořádné kosti pro velké psy. Když ale chcete dát svému mazlíčkovi něco opravdu speciálního, připravte mu dobrotu doma. Stačí si vyhledat recept a upéct třeba jednoduché sušenky, samozřejmě pouze ze surovin, které jsou pro dané zvíře vhodné. Rozhodně do dobrot pro ně určených nepatří mouka, čokoláda, cukr, sůl ani jiná dochucovadla. Kočkám navíc škodí laktóza či syrové brambory, u hlodavců se vyhněte čemukoliv živočišného původu, exotickému ovoci nebo mražené zelenině.

Potěšte své mazlíčky dárkem z lásky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Potěšte své mazlíčky dárkem z lásky

Dárek z lásky

Škála nejrůznějších hraček je široká a o některých vychytávkách možná dosud nemáte tušení. Velký výběr najdete na nákupním rádci i s ověřenými recenzemi. Plyšová myška už možná vaši kočku nebaví, pořiďte jí menší hlavolam v podobě koulodráhy, který ji spolehlivě zabaví. Existují i chytré nebo interaktivní dárky. Podobné je to i s dárky pro pejsky, vrhač míčků nebo pohyblivý míček dají jejich dovádění zcela jiný rozměr než přetahování o lano. Šikovné jsou rovněž ty, ze kterých miláčkům za určitých podmínek vypadnou dobroty. Hlodavcům zpestří dny třeba kolotoče.

Nemusíte zůstávat jen u hraček, skvělým dárkem bude i nová miska (ideálně hned s obsahem), škrabadlo, doplněk třeba v podobně obojku nebo psích slunečních brýlí, případně slušivý a praktický obleček, a to nejlépe s reflexními prvky.

Srdíčková výzdoba je všudypřítomná
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Srdíčková výzdoba je všudypřítomná

Pro pohodlný odpočinek

Ačkoliv si naši mazlíčci zpravidla nejraději hoví na gauči či posteli, kam obvykle nesmí, když budou mít pohodlnou alternativu, možná je tento zvyk odnaučíme snáz. Pelíšky, boudičky, polštáře nebo speciální matrace s paměťovou pěnou, které ocení zvláště starší pejskové s pohybovými potížemi. Měkoučká deka na společné výlety se také hodí, a dokonce existují vyhřívané deky pro psy a kočky či termodesky.

Tip:

Psí hračky nesmějí chybět v žádném štěněcím pelíšku, pokud nechcete mít rozkousané boty, oblečení nebo třeba pohovku.

Láska a pozornost pro ty, co neměli štěstí

Pokud svého zvířecího kamaráda ještě nemáte, co třeba konečně udělat ten velký krok a dát nějakému pejskovi či kočičce domov. Příležitost je tu i pro ty, kteří zatím nemají možnost si zvířátko pořídit nastálo. Lásku a náklonost můžete projevit i jako patron některého z útulků, kde lze chlupáče nejen obdarovat, ale ještě šťastnější budou za vaši společnost. Kdokoliv je totiž v útulku vítán i jako dobrovolník pro venčení.

Zdroj informací: Heureka Group a.s.

Publikováno: 12. 2. 2024, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.