reklama

Chcete být o pár let mladší? Vyrobte si pleťovou masku z léčivého salátu

Léčivý salát – ať už římský, ledový nebo hlávkový má pro naše tělo neobyčejné účinky. Většina z nás si připravuje salát, protože nám prostě chutná. Je oblíbený jako příloha na talíři, která perfektně doplňuje chuť připraveného masa, i jako zlatá tečka na konec nedělního oběda v podobě salátu se zálivkou. Hlavně letní měsíce si neumíme bez báječné chutě salátu ani představit. Víte však, že salát je zdravý hlavně pro naše tělo?

Léčivý salát pomáhá celému tělu (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Jaké účinky má léčivý salát

Léčivý salát je pro nás velice prospěšný. Dokáže báječně zklidnit naši mysl, uleví od bolesti, podporuje trávení, má močopudné účinky, pomáhá při zácpě, dokáže posílit naši imunitu a v neposlední řadě zklidní i pokožku. Jeho účinky jsou až zázračné.

Jestliže se pustíme do přípravy salátu, odstraníme jeho první lístky – ty ve většině případů skončí v odpadkovém koši. Nyní už se jich zbavovat nemusíme. Právě teď si ukážeme, že se dají perfektně použít i jinak, např. na zvláčňující pleťovou masku.

Příprava pleťové masky není nijak složitá. Nejprve si svaříme obyčejné mléko. Odstraněné listy si do mléka vložíme zhruba na 3 až 4 minuty a necháme je louhovat.

Lístky salátu louhujeme v převařeném mléce
Lístky salátu louhujeme v převařeném mléce (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Po potřebné době vyndáme listy léčivého salátu z mléka a necháme je okapat a vychladnout. Jakmile jsou salátové lístky krásně chladné, můžeme je jednoduše přiložit na pleť – kůra by měla trvat 20 minut. Po nedělním obědě si tedy můžeme přiložit léčivý salát s mlékem na obličej a užívat si polední siestu. Naše pleť se rozjasní a po zaslouženém odpočinku se probudíme o pár let mladší.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; bylinkyprovsechny.cz

Publikováno: 4. 10. 2023, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová