reklama

Zdravý křen nás vyléčí od hlavy až k patě

Neocenitelnou rostlinou, která by rozhodně neměla chybět na našich zahrádkách, je zdravý křen. Má zaručeně posilující účinky pro celý náš organismus. Jeho konzumací dokážeme z těla přímo vyhnat nejrůznější infekce. Obsahuje opravdu velké množství vitaminů i minerálů a patří mize obrovské bojovníky proti nachlazení, chřipce i angíně.

Zdravý křen má posilující účinky pro celý náš organismus (Zdroj: Archiv FTV Prima, se svolením FTV Prima)

Proč bychom měli konzumovat zdravý křen?

Již staří Egypťané i Řekové pěstovali zdravý křen a moc dobře znali jeho léčivou sílu. Byli též přesvědčeni, že má silné afrodiziakální účinky. Jestli křen dodává sexuální apetit, je velkou neznámou, avšak pro lidský organismus je každopádně prospěšný. Vzhledem k tomu, že je plný vitaminu C, dokáže si hravě poradit nejen s nachlazením, kašlem, chřipkou i angínou, ale spolehlivě zažene i bolesti hlavy. Křen nám zkrátka pomáhá od hlavy až po paty. Umí vydezinfikovat kompletně celou dutinu ústní a zničí veškeré viry a bakterie. Na jaře a na podzim by rozhodně tato rostlina neměla chybět v našem jídelníčku.

Zdravý křen můžeme použít pro výrobu sirupu, který nám kompletně posílí imunitu

Potřebné suroviny pro jeho výrobu:

  • 1 lžíce křenu
  • 1 lžíce cibule
  • 4 lžíce medu
  • 5 lžic vody
Na výrobu sirupu toho moc nepotřebujete
Na výrobu sirupu toho moc nepotřebujete (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Křenový sirup vznikne smícháním křenu, cibule, medu a vody. Veškeré suroviny společně povaříme a elixír je rázem na světě. Jedná se o velice jednoduchý recept, který nás však bezpečně ochrání před nepříjemnými nemocemi.

Základem sirupu je nastrouhaný křen
Základem sirupu je nastrouhaný křen (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Pro výrobu křenového sirupu budeme potřebovat pouze pár surovin. Nejprve si velice najemno nastrouháme poctivou lžíci křenu. Surovinu vložíme do připraveného hrnce a pustíme se do krájení cibule. Cibulku si opět nasekáme na malé kousky a přidáme ke křenu. Nyní přijde na řadu med. Bohatě nám postačí 4 lžíce husté zlaté tekutiny. Veškeré suroviny jsou v hrnci, zalijeme je vodou a přivedeme k varu.

Díky medu bude křenový sirup krásně sladký
Díky medu bude křenový sirup krásně sladký (Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.)

Sirup musíme povařit zhruba po dobu 4 minut. Během varu směs mícháme. Po uplynutí potřebné doby odstavíme hrnec z plotýnky a necháme křenový sirup vychladnout. Směs následně přelijeme do skleněné nádoby a uložíme do lednice. Medicínu budeme užívat každé ráno a večer po 1 lžičce.

Zdravý křen v podobě sirupu nádherně voní. Jeho užíváním posílíme kompletně celou naší imunitu a nemoci se nám budou obloukem vyhýbat.

Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky; bylinkyprovsechny.cz

Publikováno: 28. 6. 2023, Autor: Beata Boháčová, Profil autora: Beata Boháčová