reklama

Skleněné láhve jako báječný materiál pro tvoření

Použité sklo patří do tříděného odpadu, ale pokud mu chcete dát šanci na další život ještě u vás doma, máme pro vás několik tipů, jak skleněné láhve skvěle využít a přetvořit na dekorace do bytu i na zahradu.

Řízená prasklina

Potřebujete skleněnou láhev zbavit dna nebo přeříznout na polovinu? Řešení je překvapivě jednoduché. Láhev omotejte provázkem v místě, na kterém plánujete prasklinu, a provázek zapalte. Nahřátou láhev pak rychle ponořte do studené vody s ledem. Láhev v místě zahřátí praskne.

Řízená prasklina
Řízená prasklina (Zdroj: Pinterest.com)

Skleněná zvonkohra

Láhvím odřízněte nebo pomocí zapáleného provázku odstraňte dno a zavěste je do sebe na řetízek nebo provázek. Pokud zvonkohru zavěsíte ven na zahradu, bude si s ní pohrávat vítr a vytvářet působivé zvukové efekty.

Skleněná zvonkohra
Skleněná zvonkohra (Zdroj: Pinterest.com)

Květiny ve skle

Vnitřní prostor láhve naplňte vhodným substrátem nebo vlhkým mechem a můžete v ní pěstovat odolné rostliny, jako jsou sukulenty nebo obyčejná voděnka či potos.

Květiny ve skle
Květiny ve skle (Zdroj: Pinterest.com)

Bezpečné svícny

Ze skleněných láhví odstraňte dna a použijte je jako poklopy na svíčky. Při použití venku na terase či na zahradě poklopy ochrání plamínky svíček před větrem.

Bezpečné svícny
Bezpečné svícny (Zdroj: Pinterest.com)

Závěsné lucerny

Skleněné láhve bez dna můžete využít i jako závěsné lucerny. Vnitřní uchycení svíčky dobře vyřeší obyčejné kuchyňské metly na šlehání nebo kalíšky, omotané pevným drátem.

Závěsné lucerny
Závěsné lucerny (Zdroj: Pinterest.com)

Olejové lampy

Staré skleněné láhve můžete také využít na výrobu olejových lamp. Knoty a vše potřebné zakoupíte ve výtvarných potřebách a hobby marketech.

Olejové lampy
Olejové lampy (Zdroj: Pinterest.com)

Publikováno: 13. 3. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce