reklama

Chcete zhubnout? Zkuste unikátní redukční čajovou kúru!

Pokud potřebujete zúčtovat s přebytečnými kilogramy a chcete na to jít přírodní cestou, máme pro vás tři opravdu zajímavé rostliny, napomáhající hubnutí. A vězte, že když chaluha bublinatá, svízel syřišťový a jasan ztepilý spojí svoje síly, úspěch se dostaví. Vyzkoušíte naši naprosto unikátní redukční čajovou kúru?

i (Zdroj: istock.com)
Chcete zhubnout: chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus)

Chcete zhubnout: chaluha bublinatá zrychluje metabolismus

První rostlinou je hnědá mořská řasa chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) s kožovitými, vidličkovitě rozvětvenými pásy a drsnou střední žilkou, která díky vysokému obsahu jódu povzbuzuje činnost štítné žlázy a tím výrazně zrychluje metabolismus. Chaluha stimuluje činnost trávicích enzymů, čímž přispívá k snižování tělesné hmotnosti. Kromě jódu obsahuje chaluha množství dalších minerálů, vitaminů a stopových prvků jako je betakaroten, brom, draslík, hořčík, vápník, železo, měď, fosfor, chróm, zinek, mangan, selen nebo křemík. Chaluha bublinatá také podporuje růst vlasů, zdravé klouby a pomáhá upravit vysoký krevní tlak. Užívá se nejčastěji ve formě čajových směsí (např. s fermentovaným čajem Puerh).  Dvě lžičky sušené chaluhy bublinaté přelijte 250 ml vroucí vody, nechte 15 minut vyluhovat a potom sceďte. Nálev se pije 3x denně po jídle. Další možnou formou je umletá řasa v podobě tablet , prodávaných po názvem Kelp. Jako nejúčinnější se jeví lihový výtažek z chaluhy, který si zachovává všechny potřebné látky v optimálním množství. Chaluha bublinatá není vhodná při hyperfunkci a autoimunitním zánětu štítné žlázy a v těhotenství.

Chcete zhubnout: chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus)
i (Zdroj: istock.com)
Chcete zhubnout: chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus)

Chcete zhubnout: svízel syřišťový snižuje chuť k jídlu

Druhou bylinou je svízel syřišťový  (Galium verum). Tato rozšířená léčivka je právem nazývána lymfatickým koštětem. Čaj nebo tinktura ze svízele podporuje lymfatický systém, pomáhá při otocích a nadměrném zadržování vody v těle. Svízel syřišťový má zajímavou vlastnost, že snižuje chuť k jídlu, čehož se využívá právě při redukčních dietách. Svízelový nálev připravíte z 1 vrchovaté lžičky natě a 250 ml vroucí vody. Nechte 10-15 minut vyluhovat, sceďte a vypijte ráno a v poledne. Večer vzhledem k možnému silnějšímu močopudnému účinku již raději ne.

Chcete zhubnout: svízel syřišťový (Galium verum)
i (Zdroj: istock.com)
Chcete zhubnout: svízel syřišťový (Galium verum)

Chcete zhubnout: jasan ztepilý má odkyselovací účinek

Do třetice bych rád upozornil na účinky jasanu ztepilého (Fraxinus excelsior). Listy jasanu se používají podobně jako nať svízele při zadržování vody v těle, revmatismu nebo dně. Ovšem pro nás je zajímavý odkyselovací močopudný účinek jasanu. Po vánočním mlsání a přemíře sladkostí je totiž naše tělo překyseleno. Tyto kyselé usazeniny pak způsobují bolestivé otoky kloubů a různé ledvinové problémy. Jasanový výtažek nebo čaj pomáhá rozpouštět a vyplavovat přebytečné kyselé usazeniny a soli ven z těla. Odkyselení by mělo být nedílnou součástí každé redukční kúry.  Na přípravu čaje použijte jednu lžičku čerstvých nebo sušených listů, kterou přelijte 250 ml vroucí vody a nechte 10 minut vyluhovat. Sceďte. Jasanový nálev pijte 2-3x denně asi půl hodiny před jídlem.

Chcete zhubnout: jasan ztepilý (Fraxinus excelsior).
i (Zdroj: Pixabay)
Chcete zhubnout: jasan ztepilý (Fraxinus excelsior).

Prima tip: recept na unikátní redukční kúru

Chaluhu bublinatou, svízel syřišťový a jasan ztepilý smíchejte dohromady rovným dílem (1:1:1). Získáte komplexně působící redukční čaj. Zarovnanou lžíci směsi zalijte 220 ml vroucí vody, nechte asi 15 minut vyluhovat, sceďte. Toto množství pijte 2-3x denně jako kúru po dobu 4-5 týdnů. Při očistných a redukčních bylinných kúrách nezapomeňte na dostatečný příjem tekutin, ideálně alespoň 2 litry čisté vody denně.

Publikováno: 13. 2. 2019, Autor: Martin Kolár , Profil autora: Martin Kolár

Mohlo by vás dále zajímat

Léčivé rostliny z volné přírody

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Roman Kindl představuje léčivé rostliny, které rostou ve volné přírodě třeba jako plevel.