reklama

Kam na výlet: Vítejte v čase maškar, veselí a masopustů

Spolu se začátkem února je tady období, ve kterém se to nabídkou maškarních plesů, masopustů a všelijakých taškařic jen hemží. Vyberte si z naší nabídky zábavu, která je vám nejbližší, a vydejte se na výlet.

Masopust na Veselém Kopci u Hlinska

2. února 2019 (10.00–16.00)

V sobotu se v prostředí muzea v přírodě na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční první program roku 2019 – Masopust. Můžete prožít tradiční obyčej, který je od roku 2010 součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Masopustní obchůzky a masky na Hlinecku patří k pradávným obyčejům tradovaným obyvateli po generace.   

Masopustní obchůzku na Veselém Kopci letos předvedou v 10 hodin, kdy bude slavnostně uděleno povolení k obchůzce, tento obřad bude zopakován ještě jednou ve 13 hodin, následně průvod masek vykročí mezi jednotlivé roubené objekty. U každé roubenky masky zatancují obřadní kolečko. V 15 hodin se masky i diváci shromáždí k závěrečnému obřadu, vyslechnou masopustní testament, v němž budou vzpomenuty hříchy, jichž se dopustila maska kobyly. Maska kobyly pak bude obřadně poražena a masopustní obchůzku ukončí veselý tanec všech masek. Ve stylové Hospůdce Na vejměnku přímo v areálu muzea bude připravena staročeská zabíjačka.

Zásadská pralyže aneb Závody po staru

2. února 2019 (12.00–20.00)

Fotbalový klub Zásada pořádá v sobotu IX. ročník akce Zásadská pralyže aneb Závody po staru. Pánové i dámy budou závodit v běhu na 100 metrů krokem telemarským a na 1 kilometr krokem klasickým – a překvapení! U pánů závodníků jest vyžadován dobový úbor k lyžím připravený, dámy nechť se dostaví v sukni, klobouk jest vítán. První tři místa v každém závodě jsou honorována. Samozřejmostí jest i kategorie dětská. Startovné i s občerstvením jest ve výši 100 korun. Dále jsou vítáni všichni s povozem RENWOLF. Pro tyto osoby bude pořádána spanilá jízda a jsou osvobozeny od placení symbolického vstupného 30 korun. Děti zdarma.

Zásadská pralyže aneb Závody po staru
i (Zdroj: Zásada)
Zásadská pralyže aneb Závody po staru

Prezentace bude probíhat na fotbalovém hřišti v Zásadě ve 12 hodin, start závodů bude připraven na 13. hodinu. U ctěných příchozích jest taktéž vítáno dobové oblečení. Občerstvení zajištěno v pohostinství „U seprané štulpny“, kde jest v kouzelné skříňce pro děti promítání Kerkonošských pohádek.

Hustopečský masopust na Turhandlích

2. února 2019 (10.00–19.00)

Těšit se můžete na tradiční průvod fašankových masek, cimbálovou muziku, zabijačkové speciality a otevřené sklepy. Každý, kdo dorazí na masopustní průvod do 10.00 v masce, dostane skleničku a koštovací lístky na víno zdarma! Vinné sklepy se otevřou s odbitím poledne. Akce odstartuje v deset hodin dopoledne a nebude chybět tradiční průvod fašankových masek, který vyrazí do ulic o půl jedenácté. K tanci i poslechu bude hrát cimbálová muzika a vystoupí Jožka Šmukař. Zájemci navíc ochutnají zabijačkové speciality nebo lahodná vína hustopečských vinařů. Jejich sklepy se otevřou s odbitím poledne. Patnáct minut před dvanáctou hodinou mohou návštěvníci masopustu získat zajímavé ceny při slosování tomboly.

Lukovský zimní víceboj

2. února 2019 (10.00–15.00)

Velká zimní soutěž pro čtyřčlenné týmy v netradičních disciplínách. V rámci programu bude vyhlášena soutěž o nejlepší kostým z přelomu 19. a 20. století a soutěž o nejkrásnější sochu ze sněhu. Soutěž v netradičních zimních disciplínách na počest Františka hraběte Seilerna, propagátora lyžařského sportu na území Českého království. Týmy jsou složeny ze dvou dospělých a dvou dětí do 14 let.

Týmy se utkají v následujících disciplínách:

  • tažení břemene
  • trefování cíle
  • hod kládou do dálky
  • běh do vrchu
  • běh se sudem
Lukovský zimní víceboj
i (Zdroj: Lukov)
Lukovský zimní víceboj

Maškarní ples Hostivice

2. února 2019

Nenechte si ujít již 5. ročník maškarního plesu na oblíbené téma filmových hvězd! Kromě bohaté tomboly o zajímavé ceny a volby o nejlepší filmový kostým či masku, se můžete těšit na vybrané drinky a pochutiny, které se nechaly inspirovat světem filmu. O zábavu se postará a k tanci zahraje oblíbená kapela Bůhví. Přijďte v maskách nebo škraboškách. Víme, že dokážete nemožné!

Maškarní ples
i (Zdroj: Hostivice)
Maškarní ples

Publikováno: 1. 2. 2019, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce