reklama

Oslavte příchod čínského nového roku domácími koláčky štěstí

Čínský nový rok letos začíná 5. února. Vlády se ujme Vepř – znamení pohodové, nekonfliktní, zábavné, komunikativní a přátelské, takže i rok by měl být příjemný. Co konkrétně vás podle čínského horoskopu čeká v roce 2019? Prognózy se shodují, že přinese mnohým prosperitu, mnoho nových kontaktů, přátelství a obchodních úspěchů. A příchod čínského nového roku můžete oslavit třeba domácími koláčky štěstí podle našeho receptu.

Čínský horoskop na rok 2019

Skvělý rok čeká všechny Vepře, kteří se mohou těšit na více klidu, bezpečí a pocit, že se věci v jejich životech srovnávají do správných kolejí. Velmi dobrý rok prožijí všichni Zajíci a Kozy, příjemný rok bude i pro konzervativní Buvoly a nápadité Kohouty; ti budou mít příležitost vyřešit dlouhodobé problémy. Poněkud napjatý rok čeká Hady, protože budou muset volit mezi dvěma póly, například rodinou a kariérou. Relativně těžší rok budou mít Tygři a Opice – milují změnu a konzervativní Vepř se jim bude zdát strnulý. Neutrální rok prožijí Drak, Kůň, Krysa a Pes. Co konkrétně vás čeká v roce 2019 podle čínského horoskopu, najdete zde.

Věštění z pečiva pochází ze starověké Číny, kde se tak bavila bohatá šlechta.
i (Zdroj: istock.com)
Věštění z pečiva pochází ze starověké Číny, kde se tak bavila bohatá šlechta.

Recept na domácí koláčky štěstí

Věštění z pečiva neboli aleuromantie pochází ze starověké Číny, kde se tak bavila bohatá šlechta. Tato tradice přetrvává v podobě koláčků štěstí, se kterými se můžete setkat hlavně v čínských restauracích. Proč věštění z pečiva nezkusit i doma? Oslava příchodu nového čínského roku je k tomu naprosto ideální.

Recept na domácí koláčky štěstí
i (Zdroj: istock.com)
Recept na domácí koláčky štěstí

Na malé obdélníčky papíru napište věštbu, vzkaz či přání. Troubu předehřejte na 150 °C. Rozpusťte 40 g másla. Lehce ušlehejte 3 bílky (nesmí vzniknout sníh!), přidejte špetku soli a 60 g moučkového cukru. Pak postupně vmíchejte 60 g hladké mouky a rozpuštěné máslo. Vypracujete hladké těsto. Na pečicí papír těsto rozetřete dotenka do tvaru kolečka o průměru 8–10 cm. Vložte do vyhřáté trouby a pečte asi 7 minut, okraje musí být jemně nahnědlé. Ještě horké kolečko stáhněte z papíru, doprostřed položte papírek, přeložte na půl a okraje stiskněte. Vzniklou taštičku ohněte silnější stranou přes okraj hrnečku cípy k sobě. Tvarovat se musí horké!!! Nechte vychladnout, ztvrdnout. Koláčky můžete dát do formy na muffiny, aby udržely tvar. A jak dál? Buď dáte přímo jeden kousek dutého pečiva, v němž se skrývá předpověď, přání či vzkaz, konkrétnímu členu rodiny či příteli, nebo si každý může vybrat „ten svůj“ z více koláčků.

 

Publikováno: 31. 1. 2019, Autor: Lenka Valjentová , Profil autora: Lenka Valjentová