reklama

Užijte si dokonalou grilovací sezónu

Sešla se u vás milá společnost, nečekaná návštěva máte hlad, nebo dokonce jenom chuť na něco... ale co? Pusťte se do grilování a jídlo bude hotové vcukuletu. Navíc si můžete od jara až do podzimu vychutnat pobyt na zahradě, a to vše díky designovému venkovnímu grilovacímu ohništi, které rozhodně musíte mít.

Grilovací ohniště je skvělým pomocníkem pro všechny milovníky dobré kuchyně (Zdroj: OFYR)

Venkovní vaření jako životní styl

Baví vás při přípravě pokrmů klábosit, degustovat a sdílet své kulinářské dovednosti s ostatními? Proměňte individuální vaření v oblíbenou společenskou činnost. Právě k tomu přímo vybízí i grilovací ohniště, které se díky svému nadčasovému kruhovému designu s otevřeným ohněm stanou výrazným prvkem vaší zahrady i prostředkem společného sblížení. Navíc jsou skutečně multifunkční. Připravíte na nich nejen pečené maso, sýry a zeleninu, ale dokonce i špízy, pizzu nebo tradiční španělskou paellu. A když zrovna nebudete chtít ohniště využít k vaření, můžete si na něm jen rozdělat oheň, postát u něj a relaxovat.

Grilovací sezónu si užijete od jara až do podzimu
Grilovací sezónu si užijete od jara až do podzimu (Zdroj: OFYR)

Grilováním zábava teprve začíná

Pro ještě širší využití lze grilovací ohniště doplnit o příslušenství, pomocí kterého dosáhnete skutečně profesionálních kulinářských výsledků. Grilovací nástavec například umožňuje péct maso či zeleninu přímo nad ohněm. Pokrmy díky tomu získají lahodné kouřové aroma. Nástavec poslouží také jako stojan pod pánev, takže se při přípravě pokrmů zdaleka nemusíte omezovat jen na tradiční grilování.

Další rozměr pak vaše vaření získá díky soupravě na rožnění, která je vhodná pro grilování velkých kusů masa nebo drůbeže nad ohništěm nebo vaření v závěsném hrnci. Díky přírodnímu ohni na dřevo jsou grilovací ohniště také ideální pro přípravu křupavé pizzy. Pec na pizzu ale nabízí i širší využití. Upečete v ní nejen hlavní chod, ale také slané i sladké pečivo.

Grilovací ohniště nebo pec na pizzu?
Grilovací ohniště nebo pec na pizzu? (Zdroj: OFYR)

Na zahradě od jara do podzimu

Chcete-li si pobyt venku ještě více zpříjemnit, rozšiřte svou venkovní kuchyň o zahradní nábytek a stylové doplňky. Například o jídelní stůl z masivního teakového dřeva nebo elegantní proutěné lucerny, které vytvoří skutečně útulnou atmosféru.

Během slunečných dní nezapomínejte ani na ochranu před přímým slunečním zářením. Slunečník vám během venkovního stolování zajistí maximální pohodlí za každého počasí. Podle potřeb ho můžete naklápět do výšky i do stran a pomocí pedálu také otáčet o celých 360 °. Díky své kvalitní pevné konstrukci vydrží mnoho let a odolá i větru o rychlosti až 39 km/h.

Zdroj informací: OFYR

Publikováno: 14. 4. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce