reklama

4 jednoduchá pravidla pro perfektní líčení pod dioptrické brýle

Dioptrické brýle jsou nejen zdravotní pomůckou, ale i doplňkem. Někdy jsou nenápadné, jindy výraznější, často až extravagantní, prostě vyjadřují osobnost majitelky. Ladí s oblečením, a aby byl dojem dokonalý, je třeba brýlím přizpůsobit i líčení. Připravili jsme pro vás doporučení, kterými byste se měli řídit.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Dioptrické brýle vyžadují jiný přístup k líčení (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Začněte tím, že sladíte odstín očních stínů nebo rtěnky s obroučkami, a nechte tak vyniknout krásu vašich očí i půvab obličejových rysů.

Lehký podklad

Jedním z častých problémů, které řeší ženy, které nosí brýle, jsou otlačeniny a zarudnutí v místech, kde se obroučky dotýkají kůže. To na jedné straně může být způsobené nevhodně zvolenou velikostí obroučky, ale i zbytečně silnou vrstvou make-upu. Navíc čím silnější vrstvu podkladu nanesete, tím budou otlačeniny viditelnější.

„Tam kde se obroučka dotýká obličeje, doporučuji  se  nanášení podkladové báze či make-upu zcela vyhnout, případně nanést pouze slabou vrstvu, podle toho, co vám zbyde. Na oblasti, které potřebujete zamaskovat více, můžete využít korektor,” radí Silvie Siegr, make-up artistka. Abyste zabránili klouzání brýlí, hledejte kosmetické produkty s nápisem voděodolné nebo odolné proti rozmazání.

Nosíte brýle na blízko nebo na dálku? I to rozhoduje!

Rozdíl mezi líčením pod brýle na dálku nebo na blízko je klíčový. Brýle na dálku zpravidla oči opticky zmenšují. Snažte se proto nepoužívat příliš tmavé barvy. „Je dobré vynechat spodní linku a pouze vykreslit lehce výraznější horní linku. U řas se pak zaměřte především na ty horní, spodní prakticky líčit nemusíte. Barvy by obecně měly být spíše jemnější, aby oči rozzářily a zvětšily,” říká make-up artistka Silvie Siegr.

Jiné líčení je pro nositelky brýlí na dálku, jiné pro nositelky brýlí na blízko
i (Zdroj: Alensa.cz)
Jiné líčení je pro nositelky brýlí na dálku, jiné pro nositelky brýlí na blízko

Oproti tomu dioptrická skla na blízko oči zvětšují, a tak je třeba je opticky zmenšit. Proto zvolte tmavší barvy očních stínů. „Ideálním líčením očí pod brýle na blízko jsou kouřové stíny. Nemusí být pouze černé nebo šedé. Můžete použít i barvy měděné, jako je zelená nebo vínová. Také si můžete dovolit orámovat oči černou tužkou, popřípadě přidat výrazné linky,” dodává Siegr. Vzhledem k tomu, že při aplikaci make-upu nemůžete mít na očích brýle, doporučujeme použít zvětšovací zrcátko.

Síla obrouček

Stejně jako na typu dioptrických skel, záleží také na tloušťce a barvě brýlí. Pokud jsou vaše obroučky masivnější, můžete vykreslit silněji horní linku, aby oči vynikly. Naopak pokud máte tenký brýlový rám, skvěle funguje jemnější líčení. „Bývá pravidlem, že by barva očních stínů měla korespondovat s barvou obrouček. Jako základní barvu na víčko můžete použít nude odstín a následně víčko vystínovat pomocí tmavších a světlejších odstínů,” doporučuje make-up artistka. Zamyslete se i nad tím, jak velkou část dne brýle používáte. Pokud brýle nosíte jen na čtení nebo při řízení, jednoduše se naličte tak, jak jste zvyklá.

Barva očních stínů by měla korespondovat s barvou obrouček
i (Zdroj: Pexels.com / Alensa.cz)
Barva očních stínů by měla korespondovat s barvou obrouček

Obočí je základ

Ať už brýle nosíte nebo ne, základem každého líčení je perfektně upravené obočí. Nositelky brýlí si ho mohou dovolit zvýraznit o něco víc. „Úprava obočí je velmi individuální. Ale jedno pravidlo je pro všechny typy obočí stejné - dokreslujeme ho dle růstu chloupků a od kořene nosu by mělo být nejsvětlejší a postupně přecházet do tmavého odstínu, tzv. ombré efekt,” říká Siegr. Rámy brýlí strhávají na obočí pozornost a tak jej nezapomeňte mít vždy upravené.

Tip:

Ať nezapomeneme na nositelky kontaktních čoček, máme pár rad i pro ně. Z hygienického hlediska je ideální si nejdříve nasadit kontaktní čočky a až poté se nalíčit. V opačném případě hrozí hned dvě rizika. Jednak si můžete pracně vytvořené líčení rozmazat, ale co je horší, můžete si make-up zanést do oka. V případě vyndání čoček platí si nejdříve vyndat z očí čočky a až poté se odlíčit. Zejména u vícedenních čoček si určitě nechcete čočky poškodit odličovadlem, které by navíc mohlo natéct i pod čočku. 

Zdroj informací: 

Publikováno: 3. 4. 2023, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.