reklama

Podzim přeje houbám. Udělejte si kotlety na houbách

Chvíle, kdy jste procházeli lesem plným vůně jehličí, lesní půdy i bylin a hledali v mechu i u pařezů dobře schované hříbky a lišky, můžete zúročit. Usušené, nebo i čerstvé houby teď můžete skvěle využít k tradiční dobrotě - šťavnatým kotletám na hříbkách.

i (Zdroj: MORA)
Připravte si dokonalé kotlety na houbách (Zdroj: MORA)

Jestli zrovna neholdujete vepřovému masu, stejným způsobem můžete připravit i kuřecí prsní nebo stehenní řízky. Ty stehenní budou šťavnatější. A kdybyste neměli lesní houby, poslouží i čerstvé žampiony.

Šťavnaté kotlety na houbách

Na čtyři porce budete potřebovat:

  • 4 vepřové kotlety
  • 1 cibuli
  • 2 stroužky česneku
  • 1 červenou nebo zelenou papriku
  • hrst sušených nebo čerstvých hub
  • 1 konzervu loupaných rajčat
  • sůl, pepř
  • 4 snítky tymiánu
  • olej

Čerstvé houby nakrájejte na plátky, sušené houby už na plátky nakrájené máte, ale potřebují namočit na pár minut do vřelé vody a pak vodu slít. Teď si připravte další ingredience: česnek nakrájejte na plátky, papriku na proužky a cibuli nadrobno.

Houby nakrájíme na plátky
i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Houby nakrájíme na plátky

Maso naklepejte, osolte a opepřete. Ve velké pánvi nechte rozehřát trochu oleje a opečte na něm maso z obou stran dozlatova. Pak ho vyjměte a nechte stranou.

Do pánve přidejte ještě trochu oleje, pak cibuli, houby a orestujte. Po chvíli přidejte papriku, také ji opečte a vložte do pánve česnek. Promíchejte, nechte ho rozvonět a přidejte loupaná rajčata. V této fázi buďte rychlí, aby se vám česnek nepřipálil – zhořkl by a s ním i všechno ostatní.

Do směsi ještě přidejte lístky tymiánu, osolte, opepřete a nechte pod pokličkou čtvrt hodiny probublávat. Následně vraťte do pánve maso a nechte dalších deset minut pod pokličkou na mírném ohni. Hotový pokrm podávejte s kuskusem, rýží nebo bramborovou kaší.

Tip:

Pokud vaříte ve větším pekáči nebo nádobě oválného tvaru, ideálně poslouží indukční varná deska s možností spojovat plotýnky. S funkcí MoveZone dokonce můžete pouhým posouváním nádobí měnit teplotu pod pokrmem, jako to bylo kdysi na kachlových kamnech. Automatické funkce vám zase pomohou třeba s dušením kotlet bez připálení i s udržováním pokrmu v teple, dokud se všichni nesejdete u stolu.

Pokud vaříte ve větším pekáči nebo nádobě oválného tvaru, ideálně poslouží indukční varná deska s možností spojovat plotýnky
i (Zdroj: MORA)
Pokud vaříte ve větším pekáči nebo nádobě oválného tvaru, ideálně poslouží indukční varná deska s možností spojovat plotýnky

Indukční deska pro vaření na velké ploše s automatickými programy

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře. Díky speciální oktagonové zóně FlexiZone totiž umožňuje spojovat plotýnky a využít prakticky celou plochu varného panelu. Bez problémů tak můžete vařit v nádobí libovolného tvaru i počtu. Funkce MoveZone pak umožňuje nastavit na spojené zóně různou intenzitu ohřevu, abyste pouhým posouváním nádobí mohli měnit teplotu pod připravovaným pokrmem. Skvělé jsou i automatické programy pro rychlý var, vaření při nízké teplotě, šetrné rozpouštění, udržování v teple nebo grilování s přesnou úrovní propečení.

Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře
i (Zdroj: MORA)
Indukční varná deska MORA VDIS 658 FF nadchne každého kuchaře

Doporučená cena moderní desky pro úsporné vaření je 12 990 Kč.

Zdroj informací: MORA MORAVIA, s.r.o.

Publikováno: 26. 9. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.