reklama

Báječná příloha z pečené červené řepy. Vyzkoušejte, uvidíte

Červená řepa je nabitá vitaminy a minerály, má nádhernou barvu, jedinečnou chuť a jde připravit na spoustu způsobů. A skvělé je, že ani teď na sklonku zimy neztrácí nic ze své nasládle zemité chuti, na rozdíl třeba od rajčat. Jestli jste ji zatím nevyzkoušeli, o hodně přicházíte. Připravte si z této původně středomořské zeleniny skvělou přílohu.

Připravte si dokonalou pečenou červenou řepu jako přílohu (Zdroj: Gorenje)

Na čtyři porce si připravte tyto ingredience:

  • 6 bulev červené řepy,
  • 60 g strouhaného kozího sýra,
  • hrst vlašských ořechů,
  • 2 lžíce tymiánu,
  • 2 lžíce másla,
  • špetku soli a pepře
Červená řepa zažívá svůj slavný návrat na naše stoly
Červená řepa zažívá svůj slavný návrat na naše stoly (Zdroj: Gorenje)

Jak postupovat?

Červenou řepu pečlivě omyjte a zbavte ji zbytků hlíny a písku. Neoloupané celé bulvy rozložte do pekáčku vyloženého pečicím papírem, aby se nedotýkaly a mohl kolem nich volně proudit vzduch.

Červenou řepu pečlivě omyjte a zbavte ji zbytků hlíny a písku
Červenou řepu pečlivě omyjte a zbavte ji zbytků hlíny a písku (Zdroj: Gorenje)

Pekáček vložte do trouby předehřáté na 200 °C a pečte klasicky při současném horním a spodním ohřevu asi 45 minut. Poté snižte teplotu na 140 °C a pečte ještě dalších 30 minut, dokud se řepa nerozvoní a nebude krásně měkká. Můžete si práci usnadnit – některé trouby umožňují nastavit pečení v krocích, takže nemusíte hlídat čas a vše nastavíte na začátku.

Pekáček vložte do trouby předehřáté na 200 °C
Pekáček vložte do trouby předehřáté na 200 °C (Zdroj: Gorenje)

Opečenou červenou řepu oloupejte a rozkrájejte na větší kusy. V pánvi rozehřejte máslo a zprudka kostky červené řepy osmažte. Dochuťte solí a pepřem. Přidejte nasekaný tymián. Podávejte s nadrobeným kozím sýrem a hrubě nasekanými vlašskými ořechy jako přílohu nebo jako teplý salát.

Redakční tip

Vyzkoušejte kombinovanou troubu s programovacím modulem, která je vybavená přednastavenými programy a funkcemi a také teplotní sondou. Dokáže vyvinout teplotu až 300 °C. Má patentovaný klenutý vnitřní prostor po vzoru starých kamenných pecí, který spolu s cirkulací vzduchu 360 ° zaručuje profesionální rovnoměrné pečení i přípravu více pokrmů najednou bez smíchání vůní a chutí.

Práci vám ulehčí funkce trouby pro pečení ve dvou nebo třech krocích
Práci vám ulehčí funkce trouby pro pečení ve dvou nebo třech krocích (Zdroj: Gorenje)

Má i funkci pro pečení ve dvou nebo třech krocích, kdy nastavíte způsob ohřevu, teplotu a čas na začátku, abyste během přípravy pokrmů už nemuseli nic měnit – hodí se to při přípravě pokrmů, které vyžadují změny teploty, třeba chleba nebo lasagní. Nechybí ani program pro automatické pečení masa se sondou, pomalé pečení, šetrné rozmrazování, ohřev talířů a mnoho dalších.

Ke komfortu přispívá postupné tlumené dovírání dvířek trouby a teleskopické plnovýsuvy na dvou úrovních.  Vnitřek trouby je z mimořádně odolného 100% smaltu. Praktická je i ochrana nerezových částí povrchu proti otiskům prstů nebo pyrolytické automatické čištění vnitřku bez použití chemie.

Zdroj informací: Gorenje

Připravte skvělou houbovou rychlovku:

Publikováno: 11. 4. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce