reklama

Máme pro vás skvělých 7 tipů, jak bojovat proti virům a nachlazení

Cítíte se vyčerpaní a zíváte od rána do večera? Poradíme vám, jak můžete rychle a efektivně posílit svou imunitu, a dát tělu vše, co potřebuje. A žádná viróza si na vás už nepřijde.

Začněte bojovat proti jarní únavě, nachlazení a virům (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Začněte půstem

Jarní očista těla a často i mysli, může nabrat podobu alespoň jednodenního jarního půstu. Poděkují vám za něj především střeva, ale i další orgány, které se tak zregenerují a pročistí. Jeden den v měsíci byste měli pít pouze ovocné a zeleninové šťávy nebo nesolené vývary, a odplavit tak z těla jedovaté látky, způsobující dlouhodobou únavu.

Potraviny nabité vitamíny

V zimě přijímáme až polovinu méně vitamínů, než potřebujeme. Dopřejte si na jaře vitamínovou lázeň. Vitamín C najdete v rakytníku, citrusových plodech, červené paprice a medvědím česneku. Zařaďte do jídelníčku ovesné vločky, brokolici, mandle, sezamová a slunečnicová semínka, klíčky, banány, rajčata a kysané výrobky. Vitamíny B vám poskytne brokolice, chřest, rajčata, avokádo, pivovarské kvasnice, obiloviny a oříšky.

Dopřejte si na jaře vitamínovou lázeň
Dopřejte si na jaře vitamínovou lázeň (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zdravé a přitom chutné

Nezapomínejte ani na zinek nebo hořčík, jejichž nedostatek způsobuje únavu. Doplníte je pomocí hořké čokolády, dýňových semínek, kakaa a celozrnného pečiva. Železo vám poskytne listová zelenina, špenát, pažitka a petrželka. 

Nezapomínejte ani na zinek nebo hořčík, jejichž nedostatek způsobuje únavu
Nezapomínejte ani na zinek nebo hořčík, jejichž nedostatek způsobuje únavu (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Bylinkové čaje

Jestliže po jídle trpíte pocity těžkosti a nafouklého břicha, vyzkoušejte dary přírody v podobě správných bylinek. Pijte pravidelně lahodné čaje, po kterých se budete cítit jako znovuzrození. Čaj z podbělu a kopřivy pomáhá odvodňovat organismus, fenykl, kmín, máta peprná, mateřídouška a řepík zlepšují zažívání.

Vyzkoušejte dary přírody v podobě správných bylinek
Vyzkoušejte dary přírody v podobě správných bylinek (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Očistěte své tělo

Játra jsou považována za čističku lidského těla, proto je dobré jim po zimě, kdy jsme se zahřívali hutnými jídly, na jaře odlehčit. V tom vám pomůže ostropestřec mariánský. Detoxikaci těla usnadní fenykl, pampeliška podpoří proces trávení, žaludku a močové soustavy. Vyprazdňování usnadní kořen čekanky. Březová šťáva působí proti zadržování vody v těle a léčí močové cesty a ledviny.

Med, někdy také nazývaný tekuté zlato, má zázračné účinky při nachlazení
Med, někdy také nazývaný tekuté zlato, má zázračné účinky při nachlazení (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Zázračná síla medu

Med, někdy také nazývaný tekuté zlato, má zázračné účinky při nachlazení, blahodárně působí na naše střeva a nervy, a dodává tělu energii, která mu na jaře chybí. Obsahuje antioxidanty, působící proti stresu, zvyšuje množství probiotických bakterií ve střevech a dokonce a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Přidat ho můžete nejen do čaje, ale i do kávy, či domácí zázvorové limonády.  

V Čechách byla vyvinuta jedinečná patentovaná směs biologicky aktivních látek ProteQuine®
V Čechách byla vyvinuta jedinečná patentovaná směs biologicky aktivních látek ProteQuine® (Zdroj: Neuraxpfarm )

Imunita začíná v ústech

Nejčastější vstupní branou pro viry a bakterie do těla je sliznice úst. Proto se vyplatí posilovat imunitu již v její první linii - v ústech. Pokud se cítíte zesláblí, vsaďte na Preventan®, který obsahuje patentovanou látku ProteQuine®, vyvinutou v Čechách. Ta brání vniku virů a bakterií do těla skrze dutinu ústní. Proto se Preventan® nabízí ve formě cucavých tablet, které se nechají volně rozpustit v ústech. Tím vytváří účinnou ochranu a povzbuzuje slizniční imunitu. Ucelená řada doplňků stravy Preventan® obsahuje i vitamín C a je určená k dlouhodobému i akutnímu užití, ve variantách pro dospělé i děti.

Zdroj informací: Neuraxpharm.cz

Podívejte se, jak bojovat proti nachlazení:

Publikováno: 19. 2. 2022, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce