Vyrobte si drátěný stromek pro štěstí, který je možná nenápadný, ale je to jeden ze symbolů štěstí. Šťastní budete určitě už ve chvíli, kdy se pustíte do jeho výroby. Zahřeje vás radost z vlastní šikovnosti i pocit, že pod vašima rukama vzniká něco krásného.
Vyrobte si půvabný drátěný stromek pro štěstí z barevných korálků - na štěstí se nemá čekat nebo ho marně hledat. Štěstí si musíme vytvořit sami.
Co budete k výrobě drátěného stromku pro štěstí potřebovat:
- zbytky tenčích drátků
- barevné kamínky s otvorem na provlékání
- kleště na drát
- tavnou pistoli
- hadřík na vyhlazení drátu
- kousky dřeva a drobné kamínky
Když budete mít všechno potřebné pohromadě, můžete začít. Nejdříve si naměřte a nastříhejte z drátu 6 asi půlmetrových kousků. Ty pak vyrovnejte kleštěmi a vyhlaďte hadříkem, protože s pokrouceným drátem by se hůře pracovalo.
Drátěný stromeček pro štěstí je skvělým dárkem například k Valentýnu. Jestli vám ale výroba příjde příliš pracná, obdarujte svou drahou polovičkou lampionem štěstí.
Navlékáme
Nastříhané kousky drátů přehněte v polovině a začněte na ně navlékat barevné kamínky s provrtaným otvorem. Navlečený kamínek upevníte malou smyčkou z drátu a oba konce drátu několikrát obtočíte kolem sebe. Na každý konec drátu pak znovu navlečete korálky a postupujte stejně jako u prvního. Když budete mít pocit, že „větvička“ je hotova podle vašich představ, smotejte zbylé konce drátu dohromady a vytvořte malý kmínek.
Ze zbytků korálků si můžete vyrobit i další dekorace od bytu nebo šperky. Inspirujte se!
Až si připravíte všechny větvičky, začněte je spojovat k sobě, čímž vytvoříte celý stromek. Na konci „kmínku“ ponechte kousek volných drátků, budete je potřebovat při upevňování stromečku na podložku. Tou může být například velký kámen v záhonu nebo v květináči. Velmi hezky vypadají také stromečky štěstí upevněné v kousku dřeva ve tvaru lodičky.
Když je hotovo
I dřevěná loďka je jedním ze symbolů štěstí a dlouhých cest plných naděje. Najděte si vhodnou starou větev, nejlépe dutou. Dutinu vyplňte zeminou a kamínky. Na jeden z větších kamínků upevněte hotový stromeček pomocí volných drátků na kmínku. Můžete ho také tavnou pistolí připevnit rovnou na dřevěný povrch.
Pak už jen najděte pro svůj stromeček štěstí vhodné místo, například v záhonu s menšími květinami (aby se neztratil v bujném porostu zahrady) nebo ve skalce, v zimní zahradě či na terase.
Jak můžeme pomoci štěstí?
Těšit se z drobných radostí, rozdávat a přijímat lásku, umět se smát. To vše nás činí šťastnými. Proto máme rádi talismany a symboly, které nám podle tradice mohou štěstí přinést. Připomeňme si některé z nich…
- Čtyřlístek je jedním z nejznámějších symbolů. Ale pozor, funguje, jenom když ho objevíte náhodou.
- Duha – spojuje zemi s nebem, tedy svět lidí se světem bohů. Kdo prý spatří duhu, brzy prožije něco pěkného.
- Keltové věšeli nad dveře svých domů podkovy, protože železo má sílu zahánět zlé síly. Z keltských dob přežil i další symbol - jmelí, které přináší do našich domovů zdraví, odvahu, lásku a plodnost.
Koho čeká štěstí a koho láska? Přečtěte si také měsíční horoskopy pro každé znamení.
- V Africe je symbolem štěstí slon a v Asii zlatá rybka, v obou případech se ale víra ve šťastné schopnosti těchto zvířat už dávno rozšířila po celém světě. Aby byl slon tím správným talismanem, měl by mít chobot zvednutý nahoru.
- Štěstí lovili i staří Egypťané, pomáhal jim v tom jejich posvátný brouk skarabeus a také nejrůznější amulety ve tvaru trojúhelníku, který připomíná posvátnou pyramidu.
- Francouzi dodnes věří v pozitivní moc drozda. Když tento pták přeletí přes louku, slibuje to tomu, kdo ho vidí, velké štěstí.
Věděli jste, že italský pokrm s názvem "furtaia" znamená v překladu štěstí? Vyzkoušejte si ho připravit podle našeho receptu.
Zdroj informací: pořad Vychytávky Ládi Hrušky
Z drátu si můžete vyrobit i rozkošnou malou panenku:
TIP:
Věříte na štěstí? A pěstujete doma Cesmínu? Přečtěte si, jak ji pěstovat i jaké legendy a pověsti o této rostlině existují.
Publikováno: 2. 12. 2021, Autor: Romana Slaninová, Profil autora: Romana Slaninová