reklama

Fenykl je vhodný pro dětská bříška, ale je účinný i pro váš obličej

Chybí vám doma pleťová voda, která osvěží, stáhne póry, krásně voní a ještě bude stoprocentně přírodní a domácí? Vyrobte si fenyklovou pleťovou vodu s medem, která tohle všechno umí. A nebojte se jí udělat více, protože je skvělá i pro muže. Bude tedy mizet dvakrát rychleji.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Z fenyklu vykouzlíte pleťovou vodu, která vaši pleť rozzáří (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Na fenyklovou vodu budete potřebovat:

  • 1,5 polévkové lžíce medu
  • 1 polévkovou lžíci fenyklu
  • 2 lžíce vodky
Suroviny k výrobě najdete ve své kuchyni
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Suroviny k výrobě najdete ve své kuchyni

Jednu a půl lžíci pastovaného medu dejte do misky a nechte rozpustit v mikrovlnce. Přidejte k němu jednu lžíci fenyklových semínek. Pak přidejte ještě dvě lžíce vodky. Ta slouží v pleťové vodě jako konzervant a díky tomu vydrží delší dobu. Směs pak nechte 3 dny odstát. Suroviny se hezky spojí dohromady.

Přidejte vodku
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Přidejte vodku

Po třech dnech přelijte pleťovou vodu do nádobky s dávkovačem nebo rozprašovačem. Je potřeba ji přecedit přes cedník nebo kousek plátna. Pokud by se vám zdála směs moc hustá, můžete naředit ještě dvěma lžícemi čisté vody.

Uleželou směs přefiltrujte do lahvičky
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Uleželou směs přefiltrujte do lahvičky

Pak stačí nanést na vatový tampónek a nanášet na obličej. V lednici vám díky vodce vydrží v podstatě do doby, než ji spotřebujete. Pleťovou vodu dejte do praktické lahvičky s dávkovačem.

Tonikum uchovávejte v lednici
i (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)
Tonikum uchovávejte v lednici

Tip:

Vyrobte si najednou dvě až tři dávky. V lednici vydrží a uvidíte, že se vám taková zásoba bude hodit.

Účinky fenyklu

Bylinka, která se z kuchyně sice pomalu ztrácí, ale její účinky jsou takové, že se k ní rádi vrátíte a budete ji používat nejen na vaření. Můžete si je pozitivní účinky užívat v polévkách i omáčkách, ale taky ve sladkých pokrmech, kterým dodá typickou vůni. Jeho neznámější účinek je proti nadýmání a křečích v břiše. Používá se v čajích pro miminka i maminky – tak zas pro podporu tvorby mléka. Najdete ho i v čajích na kašel, podporuje vykašlávání. Je skvělým také v péči o oči – pomůže unaveným, podrážděným očím. Stačí udělat odvar, v tom namočit vatové tampony a přiložit na oči. Pomůže, pokud máte mastnou pleť. Stahuje póry.

Med a pleť

Med je známý nejen pro své účinky na organismus, ale můžete ho používat s úspěchem i v pleťové a vlasové kosmetice. Obsahuje mnoho vitamínů, enzymů a minerálů, stopových prvků, které s pletí dokáží zázraky. Vyživuje a regeneruje. Je účinný v boji proti volným radikálům a zpomaluje tak stárnutí pleti. Pokud máte podrážděnou pokožku, med ji zklidní a vyléčí také záněty. Jizvy po něm budou méně viditelné.

Zdroje: Vychytávky Ládi Hrušky; www.bylinnalekarna.cz; www.notino.cz; www.bylinkyprovsechny.cz

Zázračné tonikum si můžete vyrobit i z květů pivoněk:

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 3. 11. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.