reklama

Dýňové posvícení: Svícny, lampičky i strašidýlka z dýní

Mezi nejoblíbenější podzimní dekorace patří nejrůznější vydlabávané dýně. Slunce už touto dobou zapadá docela brzy, a tak se ty osvětlené budou hodit asi nejvíce.

Dýňové posvícení: strašilky a strašidláci

Veselé dýňové ksichtíky vyrobíte z menších okrasných dýní. Odřízněte špičku, ale nevyhazujte ji! Vnitřek dýně vydlabejte lžící a ostrým špičatým nožíkem prořízněte oči, nos i ústa. Z odřezků dýně vyřízněte uši nebo tykadla a pomocí zapíchnutého párátka je připevněte k hlavičce. Dovnitř lampičky vložte čajovou svíčku, zaklopte špičkou dýně, tedy čepičkou a je hotovo! Čepičky můžete jednotlivým strašidýlkům i prohodit, budou hned barevnější a zajímavější.

Strašilky a strašidláci
i (Zdroj: Petra Hajská)
Strašilky a strašidláci

Dýňové posvícení: podzimní rozsvícená dekorace

Nejjednodušší dýňovou dekoraci získáte tak, že do jednotlivých menších dýní jenom vyříznete otvory na zapíchnutí svíček. Ty pak můžete po vypálení jednoduše vyměnit za nové.

Podzimní rozsvícená dekorace
i (Zdroj: Petra Hajská)
Podzimní rozsvícená dekorace

Dýňové posvícení: lucernička vytvořená vykrajovátky

Menší tvořítka na vánoční cukroví můžete skvěle využít i dnes. Nožem odkrojte špičku menší dýně, vydlabejte ji lžící a stěny budoucí lucerny ozdobte okénky pomocí tvořítka na cukroví. Vykrojené kousky nevyhazujte, můžete je pomocí párátek připevnit na některé lucerny, jako ozdobný reliéf. Lucernu zavěste na silnější drátek.

Lucernička vytvořená vykrajovátky
i (Zdroj: Petra Hajská)
Lucernička vytvořená vykrajovátky

Dýňové posvícení: lampička s průřezy

Pokud nemáte po ruce vykrajovátka na cukroví, postačí i úzký špičatý nožík. Jednoduché trojúhelníčky určitě snadno zvládnete.

Lampička s průřezy
i (Zdroj: Petra Hajská)
Lampička s průřezy

Prima tip

Lampičky a lucerny z dýní nechte raději venku, v teplé místnosti by rychle ztratily svou pevnost.

Publikováno: 24. 9. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce