reklama

Kam na výlet: Podzimní náruč je bohatá, vydejte se na dýňobraní, zelobraní nebo vinobraní

Podzim je čas sběru, a tak se po celé naší republice můžete vydat na nejrůznější akce, kde se nejen skvěle pobavíte, ale ochutnáte i nejrůznější lahůdky a nakoupíte podzimní dekorace.

Šalmanovické dýňobraní

30. září 2017 (12:00 - 23:00) 

Zábavné barevné dýňové odpoledne a taneční večer

Na programu bude vesnický jarmark s uměleckým kovářem, pochoutky z dýně, včetně novinky, dýňové zmrzliny. Můžete se zapojit do dlabání dýní nebo si zakoupit dýňové dekorace již hotové.
Uvidíte výstavu starožitného nářadí, mysliveckou výstavu i výstavu hasičské techniky, nebo výstavu fotografií.

Pro soutěživé jsou připravena klání o nejhezčí vydlabanou a nazdobenou dýni, o nejhezčí vyrobené dýňové strašidýlko, o největší vypěstovanou dýni…

Kam na výlet: Podzimní náruč je bohatá
Kam na výlet: Podzimní náruč je bohatá (Zdroj: Šalmanovické dýňobraní)

Karlštejnské vinobraní

30. září 2017 - 1. října 2017 

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů.

Vstupem historickou branou do uzavřené části městyse Karlštejn se návštěvník přenese do doby dávno minulé, do 14. století "otce vlasti" Karla IV. Bohatý dvoudenní program potěší malé i velké diváky na hradě i v podhradí do pozdních večerních hodin. Užijete si například gotickou módní přehlídku, můžete se naučit historické tance a pobavit se při vystoupení polykačů ohně, fakírů, šermířů a dvorních mágů.

braní
braní (Zdroj: Karlštejnské vinobraní)

Vyvrcholením každého dne je zahájení a slavnostní historický průvod od vinic na hrad v čele s císařem římským a králem českým Karlem IV., jeho chotí Eliškou Pomořanskou a 300členým doprovodem císařského dvora. Cestu k hradu lemují dobové stánky s ukázkami historických řemesel, návštěvníci ochutnávají burčák a karlštejnská vína z vinic, které založil sám Karel IV.

Zelobraní Jindřichův Hradec

30. září 2017 - 1. října 2017 

Máte rádi zelí? Spoustu zelných specialit můžete ochutnat o tomto víkendu. Navštivte tradiční zelobraní v restauraci Stodolní Zahradního centra Jindřichův Hradec.

braní
braní (Zdroj: Zelobraní Jindřichův Hradec)

Podzimní den českého medu na Náplavce v Praze

30. září 2017 (8:00 - 14:00) 

Na farmářském trhu Náplavka vás v sobotu čekají medové perníčky, medovník, plástečkový med, medová kosmetika, medovina, medové pivo a samozřejmě skvělý český med mnoha barev.

Jde nejen o nákup sladkostí z medu, medoviny nebo sklenice medu, ale i o osvětovou akci, která ukáže návštěvníkům důležitost této suroviny. Farmářský trh, který je součástí slavnosti, nabídne medové koláče, medovníky, medovinu nebo medové pivo. Návštěvníci tak mohou ochutnat, co je možné z medu vyrobit.

Na dvacet včelařů a výrobců dobrot nebo kosmetiky z medu navštíví náplavku Rašínova nábřeží. A samozřejmě, jako každou sobotu, probíhá i běžný farmářský trh s čerstvými potravinami!

 

Publikováno: 26. 9. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce