reklama

Trpíte bolestmi hlavy či migrénami? Tato rostlina vám pomůže!

Také objevujete čím dál více léčivých rostlinek, které vám pomůžou od problémů, aniž byste museli do lékárny? Tak dnes tu máme další z nich. Je to migrénovník. Léčivka, která vám pomůže od bolestí hlavy ale i jiných neduhů, pojďme si o ní říct více.

i (Zdroj: Depositphotos)
Migrénovník je léčivka, která vyléčí mnoho vašich neduhů (Zdroj: Depositphotos)

Můžete ho najít pod názvem migrénovník, latinsky Iboza species nebo Tetradenia species. S úspěchem ho jako velmi nenáročnou rostlinu můžete pěstovat doma nebo i ve venkovním truhlíku. Tam vám nadělá parádu svými růžovofialovými květy. Pamatujte ale na to, že na zimu je potřeba ho přemístit dovnitř a zazimovat. Tato rostlina původem z Afriky by venku naší zimu nepřežila. Proto také ocení slunné stanoviště a snese, pokud ji občas zapomenete zalít. Rychle roste, až o 80 cm za rok, a snadno se množí. Můžete s ní tak udělat radost i někomu dalšímu. Tvarujte ji jednoduše zaštipováním. Díky tomu se i krásně bohatě rozvětví.

Migrénovník
i (Zdroj: Prima DOMA)
Migrénovník pro užitek i okrasu

Jak migrénovník používat?

Jak název napovídá, pomůže vám při bolestech hlavy a migrénách. Navíc má opojnou vůni, ve které najdete směs růže a máty. Jeho použití je v takovém případě jednoduché. Několik lístků si z rostlinky utrhněte, dejte na kapesník, v tom je trochu promněte a inhalujte. Poradí si i se silnějšími bolestmi, natrhejte si zase pár lístků, rozdrťte je v hmoždíři a šťávou si masírujte spánky a zátylek. Inhalace vůně pomáhá i při respiračních onemocněních. Kromě toho má šťáva z něj antibakteriální a antifungicidni účinky.

Hmoždíř
i (Zdroj: Prima DOMA)
Účinné látky z migrénovníku uvolníte v hmoždíři

Listy můžete také usušit a použit ve směsi na potpourri – krásně vám provoní místnost a podpoří imunitní systém. Abyste ho měli pořád při ruce, můžete si z migrénovníku vyrobit i mast. Na žaludeční potíže si připravte výluh lístků s vodou a upíjejte. Stejně jako u ostatních bylinek si ověřte, že vám vonné silice v nich obsažené nezpůsobí alergickou reakci. Vyzkoušejte nejprve na malém kousku kůže, zda je vše v pořádku. Pokud byste cítili pálení a pnutí, omyjte hned vodou a aplikaci na kůži se vyhněte.

Žena, bolest
i (Zdroj: Depositphotos)
Migrénovník si jednoduše poradí s bolestmi hlavy

Angínovník a rýmovník znáte?

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 3. 7. 2021, Autor: Lenka Tajbrová, Profil autora: Lenka Tajbrová