S příchodem jara a proměnlivého počasí většinou přichází i otravná rýma a kašel. Angínovník a rýmovník jsou ideální pomocníci při léčbě. Jak se o ně starat a jak je správně využít?
Máme tu jaro a s ním i počasí, které je trošku pod psa, které svědčí všem virům, bakteriím, ale hlavně také té vážné a smrtelné rýmičce a kašílku, jimiž trpí především muži. Lenka Krýchová divákům představí rostlinky angínovníku a rýmovníku, které jsou na léčbu nachalzení a rýmiček vhodné.
Angínovník je vhodný zejména při bolestech v krku. Z rostlinky postačí utrhnout jeden lístek a půl minuty žvýkat. Tento léčebný proces opakujeme 6x denně. Z angínovníku můžeme také uvařit odvar, který použijeme jako kloktadlo. Další rostlinkou, která je vhodná především na rýmu je rýmovník. Na rozdíl od angínovníku lze listy rýmovníku použít i k přípravě pokrmů. Vhodným řešením je přidání nasekaných listů do pomazánky, například na jednohubky. Rýmovník můžeme také použit na tzv. falešné mojito. Rozdíl je v tom, že místo máty použijeme listy rýmovníku. Rýmovník lze také využít na různé poranění, ranky, vyrážku a akné. Lisem na česnek prolisujeme listy a do misky zachytíme šťávu. Šťávu z listů si nanášíme na drobná poranění jako jsou různé oděrky a ranky. Zbylou dužinu můžeme zamíchat do obyčejné vazelíny, kterou koupíme v lékárně a tím nám vznikne mazání s hojivými účinnky. Při pěstování, rostlinky nevystavujeme přímému slunečnímu svitu.
Publikováno: 1.1.2017, Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.