reklama

Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice

Netradiční festival v duchu hesla "Česnek je hrdost a pýcha" proběhne v Buchlovicích. Můžete zde ochutnat česnekový koláč, zúčastnit se soutěže "čichačů" nebo pletení česnekových copů. Je to akce pro celou rodinu se spoustou zábavy, občerstvením, ale také poučením. Je určena pro zastánce tradičního pěstování vysoce kvalitního česneku na Uherskobrodsku, stoupence tradičních řemesel a kultury a také pro gurmány vyznávající tradiční českou kuchyni.

Zámek Buchlovice

29. července 2017 (10–18 hodin)


Festival česneku se na buchlovický zámek a do podzámčí vrací již počtrnácté. Česnekové slavnosti každoročně přilákají odborníky, pěstitele, gurmány i rodiny s dětmi – ti všichni si na nich najdou to své. Akce má propagovat domácí pěstitele česneku a podpořit tradiční lidová řemesla. Odborníky i zájemce o česnek čekají zajímavé přednášky.

Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice 1
Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice 1 (Zdroj: Festival česneku Buchlovice)


O zábavu se postarají hry, hudební vystoupení a netradiční soutěže, jejichž společným jmenovatelem je česnek. Děti si vyzkoušejí lukostřelbu na česnekový cíl, výrobu česnekových panenek a korálů. Ani letos nebude chybět populární rodinná hra O nejsmradlavější dítě nebo mistrovství v plivání česneku na dálku. Hlavní atrakcí ovšem zůstává koupě kvalitního českého a moravského paličáku od desítek prověřených trhovců. Loni se ho prodalo na šest tun.

Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice 4
Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice 4 (Zdroj: Festival česneku Buchlovice)

Česnek v čokoládě? Jedině v Buchlovicích

Komu při festivalových aktivitách vytráví, může vybírat z pestrého jídelního menu. Pro velký úspěch se vrací variace na česnekovou zmrzlinu, česneková pálenka nebo stroužky v čokoládě. Raritou buchlovického festivalu jsou také košty více než 25 uznávaných odrůd česneku podávané s uzenou krkovičkou a chlebem. Pro vyznavače klasiky se připravují česnekové koláče, brambory a další jídla, v nichž má hlavní roli tuzemský paličák.

Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice 3
Vydejte se na výlet: Festival česneku na zámku Buchlovice 3 (Zdroj: Festival česneku Buchlovice)

Na prohlídku do komnat buchlovického zámku

Oddechnout si od festivalového mumraje můžete na prohlídce zámku Buchlovice. Jeho salony patří k nejpůsobivějším historickým interiérům na Moravě. V přilehlém zámeckém parku, kde budou probíhat česnekové slavnosti, se můžete pokochat unikátní sbírkou fuchsií a malou zoologickou zahradou s domácími a exotickými zvířaty. Celý areál zámku je bezbariérový. V období prázdnin je otevřený od 10 do 17.30 hodin.

Publikováno: 27. 7. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce