reklama

Levandulový peeling vám ruce provoní i zjemní

Pokud milujete vůni levandule, určitě vám přijde vhod návod na výrobu domácího peelingu na ruce, který vám ruce zjemní, ošetří i provoní. Levandule si získala svými blahodárnými účinky na náš organismus již stálé místo mezi oblíbenými bylinkami. A výborné je, že jí můžeme běžně pěstovat třeba na balkoně v truhlíku.

i (Zdroj: Prima DOMA)
Levandulový peeling vám ruce provoní i zjemní (Zdroj: Prima DOMA)

Levandulový peeling na ruce

Ačkoliv je levandule středomořská bylinka, našla si již stálé místo i u nás v Čechách. Je nenáročná a dá se pěstovat nejen na záhonech, ale i doma za oknem v květináči nebo truhlíku. Její hojivé vlastnosti jsou nám známy, a ještě ke všemu má úžasnou vůni, která odpuzuje hmyz z našich šatníků a spíží. 

Pokud máte rádi vůni levandule, jistě vám přijde vhod levandulový peeling, který si můžete vyrobit doma.

Bylinka
i (Zdroj: Prima DOMA)
Levandule má léčivé účinky a navíc krásně voní

Nemusíte sahat pouze po čerstvé levanduli, vystačíme i se sušenou. Tělový peeling bude i tak velmi účinný.

Peeling obecně je léčebná procedura, která odstraňuje odumřelé kožní buňky, zlepšuje cirkulaci krve a bojuje proti vzniku pupínků a kožních nesrovnalostí. 

Sušenou levanduli si rozdělte na několik částí a z trochy si rovnou uvařte levandulový čaj. Je výborný.

Co budeme potřebovat:

  • Součástí každého peelingu jsou cukry nebo soli. My použijeme sůl, protože obsahuje spoustu užitečných minerálů. Pokud ale budete chtít tento peeling použít třeba po holení nohou, počítejte s tím, že to bude trochu štípat na podrážděné pokožce.
  • Použijeme ideálně himalájskou sůl (příp. Epsomskou nebo sůl z Mrtvého moře). V případě, budete chtít použít cukr, zvolte třtinový. 
  • Dále je součástí peelingu olej. Vsaďte na opravdu kvalitní olej - olivový, mandlový nebo unikátní olej z hroznových jader nebo kokosový. Abychom peeling obohatili i esencemi, přidejte pár kapek éterického oleje, který obsahuje výtažek z květů levandule. Velmi dobře se levandule snáší i s bergamotem nebo olejem Neroli.
  • Peeling budeme uchovávat v nádobce, zvolte si nějakou zajímavou, ale dobře vám poslouží i obyčejná zavařovací sklenice.
Potřeby
i (Zdroj: Prima DOMA)
Peeling vytvoříme ze soli, oleje a levandulových květů

Postup:

Smíchejte olej se solí v poměru 2:1 (tzn. 2 díly oleje, 1 díl soli). Pokud dáváte přednost méně tekutému peelingu, přidejte do soli jen pár lžiček oleje.

Potřeby
i (Zdroj: Prima DOMA)
Peeling vytvoříme ze soli, oleje a levandulových květů

Do směsi nasypte menší hrst sušených levandulových květů a přidejte pár kapek levandulového oleje. Poměr je na každém z vás. Směs promíchejte a přelijte do dózy. 

Sušená levandule
i (Zdroj: Prima DOMA)
Do směsi nasypeme hrst sušených květů

Peeling je čistě na přírodní bázi, proto jej používejte klidně 3x do týdne, vaše pokožka získá mladistvý nádech, bude pěkně vyživená a ošetřená.

Esence
i (Zdroj: Prima DOMA)
Přidáme pár kapek éterického oleje

Pokud máte sušené levandule dost, nasypte si trochu do plátěného sáčku a zavěste do skříně s oblečením. Levandule je skvělý prostředek proti šatním molům. V létě jí pěstujte u oken třeba na balkoně, skvěle odpuzuje komáry.

Směs
i (Zdroj: Prima DOMA)
Hotovou směs přilijeme do uzavíratelné dózy

Levandule není vhodná pro těhotné ženy, a také pro lidi s nízkým krevním tlakem. Zde doporučujeme levanduli vyměnit za měsíček lékařský.

Levandule
i (Zdroj: Prima DOMA)
Kromě peelingu využijete sušenou levanduli i v šatníku
Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 16. 3. 2021, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová