reklama

Oslavy svátku svatého Valentýna se blíží

Příběh o knězi, který tajně oddával dvojice a vysloužil si za to krutý trest je známý. Jmenoval se svatý Valentýn a oslavy jeho památky se tradují již desítky let. Zamilovaní tak slaví jeden den v roce, který je věnován pouze jim. Ať už slavíte Valentýna poprvé, nebo podesáté, připravili jsme si pro vás několik nápadů na dárky pro vaše milované partnery.

i (Zdroj: BIG FISH & CO, s.r.o.)
Oslavy svátku svatého Valentýna se blíží (Zdroj: BIG FISH & CO, s.r.o.)

Nejlepší dárky jsou ty od srdce

Dárky z lásky jsou ty nejlepší. Láska to jsou nové hodinky, láska je polibek, láska je sušička ovoce, láska je prsten, láska je nového pyžamo, láska je srdečné objetí, láska jsou knihy, láska je kytice květů. Pro každého se láska nejlépe vyjádří v něčem jiném. Neexistuje přece příručka pravidel, co smíte a co ne, abyste oslavili Valentýna správně. Vše je ve vašich rukou.

Fotoknihy nebo fotky na plátně, na připomenutí významných okamžiků, které jste strávili spolu nebo jen těch všedních jsou pěkné gesto, které potěší za každých okolností. Nebo můžete z fotek udělat magnetky a ozdobit jimi lednici.

Pokud byste měli tvůrčí chvilku a chtěli něco opravdu výjimečného a nečekaného, nechte udělat knihu z vaší zamilované online konverzace.

Oslava
i (Zdroj: Depositphotos)
Dárky z lásky jsou ty nejlepší

Zážitky spojují

Na lásku stačí dva, nic víc nic míň. Čas strávený ve dvou v přírodě je dokonalý tip na valentýnskou zábavu. Užijte si spolu celodenní dobrodružství. Sbalte vše do auta a jeďte spolu na výlet do lesů, užijte si panenskou přírodu a vychutnejte si pocit bezstarostnosti.

Večerní scénář můžete pojmout už více tradičně. Ať už strávíte večer při večeři doma v obývacím pokoji nebo na chalupě lahodná lehká večeře, lahev kvalitního prémiového sektu a záře svíček zaručí tu pravou slavnostní náladu. Svého miláčka můžete překvapit také domácími pralinkami.

FG_Flasche_Riesling_EEU
Láhev kvalitního sektu oslavu dokonale doplní (Zdroj: BIG FISH & CO, s.r.o.)
Láska
Čas strávený ve dvou v přírodě je dokonalý tip na valentýnskou zábavu (Zdroj: Depositphotos)

Valentýnské pralinky

Ingredience:

 • 250 g hořké čokolády (70 % kakaa)
 • 200 g mléčné čokolády (40 % kakaa)
 • 150 g smetany
 • 50 g másla
 • 100 ml sektu
 • na obalení: jedlý zlatý prach, kakao, nasekané oříšky, strouhaný kokos

Postup:

 1. Čokoládu nasekejte najemno a vložte do misky.
 2. Za stálého míchání na středním plameni ohřejte smetanu, máslo (jen do chvíle než se máslo rozpustí). Horkou směsí zalijte čokoládu a rozmíchejte.
 3. Přidejte sekt a zamíchejte.
 4. Směs dejte chladit minimálně na 1 hodinu, nejlépe však do druhého dne.
 5. Z vychlazené směsi lžičkou vykrojte kuličku, kterou v dlaních vytvarujte. Doporučujeme použít tenké kuchyňské rukavice. Práce s čokoládou je opravdu špinavá, a navíc teplo vašich dlaní čokoládu rozehřívá.

Kuličky obalte ve zlatém prachu, kakau, kokosu nebo nasekaných oříšcích.

Ať se tedy rozhodnete jakkoli, ať už váš večer dopadne pohádkově, nebo se do něj vplíží chybička či dvě, není to konec světa. Hlavní je, strávit čas spolu a připomenout si, jaké je to vzácné, když se dva lidé na světě najdou a umí se milovat tak, že se zastaví svět.

Publikováno: 5. 2. 2021, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.