reklama

Silvestrovské chlebíčky trochu jinak

Chlebíčky, nebo také televizní chlebíčky, jak je nazýval mistr kuchař Vilém Vrabec ve své Velké kuchařce jsou naší národní specialitou. Tak, jak je známe dnes je představil světu na počátku 20. století nejvyhlášenější pražský lahůdkář Jan Paukert. Původní velikost byla o něco menší než dnes – na dvě, tři kousnutí. Chlebíčky dodnes tvoří spolu s jednohubkami základ slavnostního pohoštění. Výtvarná dílka plná chutí (a většinou i kalorií) patří i na silvestrovský stůl. Ale mohou mít i velmi moderní a zdravou podobu.

i (Zdroj: MORA)
Silvestrovské chlebíčky trochu jinak (Zdroj: MORA)

Chlebíčky 100x jinak

Vyzkoušejte třeba chlebíčky podle blogu Live With Anny. Chuťové pohárky budou plesat, tělo vám poděkuje, a výčitky můžete protentokrát směle nechat stranou.

Co budete potřebovat:

  • chléb ve tvaru veky (párty chleba)
  • 2 avokáda (jedno měkčí a druhé tvrdší)
  • sůl a pepř
  • lučinu
  • vajíčka
  • barevná cherry rajčátka
  • citron
  • vločky jemného chilli
  • černý sezam
  • snítku tymiánu
MORA_zdravé chlebíčky s lednicí
i (Zdroj: MORA)
Chlebíčky v netradičním pojetí

A jak na to?

Měkčí avokádo rozkrojte, vyjměte pecku a lžící vydlabejte avokádovou dužinu. Tu rozmačkejte vidličkou a dochuťte solí, pepřem a pár kapkami citronové šťávy. Rozmačkané avokádo namažte na chleba a dozdobte sázeným vajíčkem a černým sezamem nebo plátky cherry rajčátek s tymiánem.

Druhé (tvrdší) avokádo oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Plátek chleba namažte lučinou, položte na něj plátky avokáda a kousek citronu. Lehce posolte a posypte chilli vločkami.

Celý tác s chlebíčky pečlivě překryjte potravinářskou fólií a uložte do chladničky, než nastane ten správný čas na podávání. Výbornou službu udělá třeba vestavná chladnička s promyšleným variabilním vnitřním uspořádáním. Skleněné police o úctyhodné nosnosti až 20 kg unesou nejen chlebíčky, ale i mísy se saláty, hrnce s naloženým masem a spoustu dalších dobrot. O perfektní stav zeleniny se postará  prostorná zásuvka VitaBox s kontrolou vlhkosti HumidityControl. Do mrazáku, který má i extra velkou zásuvku, se bez problémů vejde i husa!

MORA_VitaBox
Na uskladnění to bude chtít velkou lednici (Zdroj: MORA)
MORA
Vestavná chladnička v energetické třídě A++ disponuje do detailu promyšleným vnitřním uspořádáním (Zdroj: MORA)

Chytrá lednička

Vestavná chladnička v energetické třídě A++ disponuje do detailu promyšleným vnitřním uspořádáním. Chladicí část má objem 180 l. Chladicí prostory se díky funkci NoFrost automaticky odmrazují. Součástí chladničky je i mraznička o objemu 68 l se třemi zásuvkami: horní zásuvka slouží pro rychlé zamrazení, střední pro běžné potraviny a do dolní velké zásuvky MaxiBox o objemu 38 l je možné vložit velké potraviny, např. husu. Pokud dojde k náhlému výpadku proudu, chladnička dokáže udržet nastavenou teplotu až 12 hodin a tím udrží potraviny v perfektním stavu. Praktická je i možnost jednoduché oboustranné záměny závěsů dveří chladničky, aby se otevírání flexibilně přizpůsobilo prostoru a umístění chladničky v kuchyňské lince. 

www.mora.cz

Publikováno: 31. 12. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce