reklama

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně: Nože potřebují nabrousit i bezpečně uložit

V každé kuchyni potřebujete ke svému vaření hned několik nožů. S jedním snadno nakrájíte chleba, s jiným maso a další se zase skvěle hodí na čištění zeleniny. Zkrátka, nožů není nikdy dost! Ale je důležité, aby byly ostré, čisté a hlavně bezpečně uložené.

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 7

Stiskněte nůž mezi čelisti

Kartáč značky JosephJoseph, Blade Brush, pro bezpečné mytí nožů a příborů. Čistí nůž z obou stran a zároveň ochrání vaše prsty a dlaně před ostřím nože.

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 2
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 2 (Zdroj: www.naoko.cz)

Býk v kuchyňské aréně

Stojan na steakové nože Pablo, horkokrevný býk, kterého nikdo nepřehlédne. Bude krásnou dekorací jídelny a zároveň praktickým pomocníkem pro vaše grilovací párty, ať už doma, nebo na terase.

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 3
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 3 (Zdroj: koziol)

Nekompromisně ostré nože

Kompaktní brousek s otočným držadlem. Otočný díl brousku slouží po otevření jako bezpečné ergonomické držadlo. Stabilní brousek s protiskluznými nožkami je osazen keramickými brusnými kolečky pro hrubé a jemné broušení. Můžete jej použít pro většinu nožů s nerezovým ostřím, ale pozor, nehodí se pro broušení zoubkovaných a keramických nožů.

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 4
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 4 (Zdroj: www.naoko.cz)

Nože ve startovacím bloku

Kromě správného výběru kuchyňských nožů je důležitý i způsob jejich uložení v kuchyni tak, aby byly vždy po ruce, bezpečně, a přitom k noži šetrně. Špičkové bloky na nože Zwilling jsou nejen praktické, ale vaše nože i ochrání.

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 5
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 5 (Zdroj: pottenpannen)

V kuchyni knihomola

Knihy, které už máte stokrát přečtené, můžete prostě buď poslat dál a někomu je darovat nebo z nich jednoduchým svázáním vyrobte odkládací blok na nože. Pokud použijete detektivky nebo horory, získá vaše kuchyně na pikantnosti!

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 6
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 6 (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/245657354646291798/)

Bezpečné uložení

Držák na nože do kuchyňského šuplíku. Z jednoho kusu modřínového masivu, třikrát napuštěný přírodním tungovým olejem pro odolnost proti vlhkosti a zvýraznění jeho přirozené krásy. Ručně zdobeno. Ozdobný pavouk v rohu – "Strážce nožů" ručně vykován v kovářství FERN (fler.cz/fern).

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 7
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 7 (Zdroj: www.fler.cz/oliver-guliver)

Nápad za kačku

Pěkné bloky na nože bývají docela drahé, ale za pár korun si takové uložiště můžete vyrobit i sami. Do skleněné vázy nasypte vrstvy rýže, hrachu, fazolí nebo třeba čočky. Ale jde to i ještě jednodušeji, vložte do podobné skleněné vázy dřevěné špejle.

Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 1
Vyberte si parádní doplňky do kuchyně 1 (Zdroj: https://cz.pinterest.com/pin/451626668869037687/)

Tak co, vybrali jste si z naší přehlídky kuchyňských doplňků? Možná vás napadnou i jiné způsoby, jak pěkně uložit nože, aby byly vždy po ruce a nehrozilo vám náhodné poranění. Klidně svůj nápad vyfoťte a pošlete do redakce.

Publikováno: 5. 6. 2017, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce