reklama

Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami

Letní prázdniny utekly jako voda, a tak je před námi poslední prázdninový víkend. Dopřejte dětem pořádný výlet, ať si užijí spoustu her a radovánek, než znovu zasednou do školních lavic.

Rozloučení s prázdninami v Indiánské vesničce v Růžové u Děčína

1. září 2018 (14.00–17.00) 

Přijďte se rozloučit s létem do Indiánské vesničky Rosehill v Růžové u Děčína. Od 14.00 proběhne v Indiánské vesničce komentovaná prohlídka dobově zařízených stanů týpí s ukázkami replik oděvů, zbraní nebo hraček a povídání o historii a zvycích prérijních indiánů. Poté bude následovat vystoupení, při kterém uvidíte Bizoní a Orlí tanec, divadlo o prvním setkání indiánů s osadníky, ukázku rozdělání ohně křesáním, zatančíte si Hadí tanec, vyzkoušíte lukostřelbu nebo hod oštěpem a tomahawkem.

Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami
i (Zdroj: Rozloučení s prázdninami v Indiánské vesničce v Růžové u Děčína)
Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami

Děti si budou moci zahrát různé hry nebo si nechat pomalovat obličej válečnými barvami. Kdo bude chtít, může si navíc vyrobit kožený malovaný náramek nebo čelenku.

6. ročník mezinárodního bejbypankového festivalu Kefír na zámku Kačina

1. září 2018 

Kultovní rodinný festival Kefír nabídne po šesté v řadě netradiční zážitky. Jako hlavní hvězda vystoupí v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory rakouská kapela The Vegetable Orchestra. Dokáže vám, že z papriky nemusí být jen lečo a z cukety buchta. Kapela totiž před každým svým koncertem nejprve zamíří do zelinářství, aby následně čerstvý pórek proměnila v housle či mrkev v píšťalku. Po vystoupení pak z nástrojů uvaří polévku, na niž pozve všechny diváky.
Ochutnávku ale letos uspořádá i Kašpárek v rohlíku. Představí totiž písničky z připravované desky. Vystoupí také funkmetalová kapela Gaia Mesiah, ska partička Sto zvířat, Circus Brothers na pomezí balkánské dechovky a taneční hudby nebo osvědčený BomBarďák. Dorazí také MissTrash, francouzská ženská verze na Kefíru milované holandské kapely Blaas of Glory.

Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami
i (Zdroj: 6. ročník mezinárodního bejbypankového festivalu Kefír na zámku Kačina)
Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami

Kromě nabitého hudebního programu si stejně jako v minulých letech příchozí užijí desítky divadelních představení, performance a workshopů. Kefír Kefírem však dělají především specifické atrakce, kterých je plný areál a u nichž často není poznat, zda se baví víc dospělí nebo děti. Ani tentokrát nebudou chybět projížďky na sekačkách či na stupátku popelářského auta, slámové městečko nebo loňská novinka v podobě obří houpačky zavěšené na jeřábu. Letos je připravena i nová atrakce. Půjde o autokino pro děti.

Na Kefíru si přijde na své celá rodina. V klidové zóně pod vzrostlými stromy se nachází kojenecké území, menší děti zaujme hovínková dílna, loutková divadla nebo si odpočinou na postelích s největšími nebesy při poslechu pohádek, které čtou známé osobnosti. Starší návštěvníky potěší stromolezení nebo atletický stadion, který v zámecké zahradě vznikne ve spolupráci s Českým atletickým svazem. Pro teenagery je pak připravená takzvaná kefír street se skateboardovými či graffiti show, yoyo exhibicemi a dýdžeji. Jako každoročně nebude chybět ani pestré a kvalitní občerstvení pro všechny věkové kategorie.

Rozloučení s prázdninami na zámku Velké Losiny

1. září 2018 (14.00–18.00)

Rozloučení s prázdninami uzavře hlavní návštěvnickou sezonu na zámku Velké Losiny. Pro děti jsou připravené soutěže, dobový tábor plný zbraní a přijde i kouzelník!
Program:
14.00–17.00 hod. – soutěže s odměnou pro děti, dobový tábor, řemeslné dílničky
17.00–18.00 hod. – vystoupení kouzelníka
Soutěže i vystoupení kouzelníka je vhodné pro děti do 12 let.

Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami
i (Zdroj: Rozloučení s prázdninami na zámku Velké Losiny)
Kam na výlet: Veselé loučení s prázdninami

Loučení s prázdninami na zámku Nelahozeves

1. září 2018 (10.00–17.00) 

Přijďte se rozloučit s prázdninami ve velkém stylu. Zahrajte si na svého oblíbeného hrdinu. Připravili tu pro vás hrdiny dnešní doby, ale i ti se rádi s ostatními superhrdiny seznámí a třeba se i něco od nich přiučí. Tak nezapomeňte, 1. 9. se koná schůzka všech superhrdinů a těšit se můžete na měření svých schopností, speciální prohlídky "O záchranu Lobkowiczké sbírky" a další překvapení.

Publikováno: 31. 8. 2018, Autor: Redakce , Profil autora: Redakce