reklama

Odpočiňte si od každodenního stresu v rašelinové koupeli

V posledních letech jsme všichni ve stresu a současná situace nám také moc nepřidala. Neustálý tlak na výkon jak v práci, tak i ve škole, se u mnoha lidí projevuje vznikem ekzémů i problémy s pohybovým aparátem. Neumíme si říct aspoň na chvíli „a dost!“. Teprve pokud si toto všechno uvědomíme a začneme si každý den dělat malé chvilky na sebe sama, můžeme začít řešit problémy tělesné. A jak začít? Nejjednodušší je vlézt si do hřejivé vany s rašelinovou koupelí a jen tak nic nedělat, na nic nemyslet a chvilku meditovat.

i (Zdroj: Rašelina a.s.)
Propůjčili jsme si sílu přírody a vytvořili přírodní rašelinovou kosmetiku (Zdroj: Rašelina a.s.)

Přírodní kosmetika značky Balneopeat obsahuje několik skupin produktů: Rašelinové koupele, které jsou buď přírodní bez vůně nebo s vůní dřevitou či květinovou. Další skupinou jsou bylino-rašelinové koupele, které jsou relaxační, levandulové, nebo pro problematickou pleť.

Proč zrovna rašelina?

Rašelina je po staletí známá v lidovém léčitelství. Má velké hřejivé účinky, které jsou velmi příznivé pro celkový pohybový aparát, a navíc má antibakteriální vlastnosti. Těchto účinků se využívá při podpoře léčby lupenky, ekzémů, mykóz a jiných problémů, které bakterie způsobují.

BALNEO_PEAT_prirodni_bylinna_koupel_KRABICKA_S_LAHVICKOU_problematicka_plet upr
i (Zdroj: Rašelina a.s.)
Přírodní bylino - rašelinová koupel pro problematickou pleť pomáhá zmírnit projevy kožních onemocnění

Jaká rašelina a byliny se používají a neucpou mi odpady?

Pro výrobu rašelinových koupelí se využívá domácí jihočeská slatinná rašelina. Díky unikátní technologii se z rašeliny získá extrakt bez tuhých částic, ale ponechá si své blahodárné účinky. Nemusíme se tedy obávat ucpání odpadů. V Bylino-rašelinových koupelích jsou používány české byliny od certifikovaných dodavatelů a opět výsledná koupel neobsahuje pevné částice.

BALNEO_PEAT_prirodni_bylinna_koupel_LAHVICKA_problematicka_plet upr
i (Zdroj: Rašelina a.s.)
Při výrobě produktů pro balneoterapii se využívá pouze rašelina ze schválených přírodních léčivých zdrojů

Co když nemám vanu?

Koupele značky Balneopeat se dají používat i lokálně pro máčení postižených míst.

Další skupinou jsou přírodní mýdla, která jsou z rašeliny, ale i pouze z bylin. Tato mýdla jsou velmi oblíbená pro krásnou přírodní vůní, a také proto, že nevysušují pokožku.

BALNEO_PEAT_mydla_SKUPINKA_mydlo_vepredu upr
i (Zdroj: Rašelina a.s.)
Přírodní mýdla mají krásnou přírodní vůní a nevysušují pokožku

Poslední skupinou, která je teď však velmi důležitá, jsou dezinfekce na ruce. Dezinfekce obsahují velké procento alkoholu a peroxid vodíku. Receptura byla řádně schválena Ministerstvem zdravotnictví. I v této oblasti se snažíme dbát na kvalitu a nesnižovat množství alkoholu na úkor ceny. Oblíbené jsou 100ml lahvičky s rozprašovači a stejně velké náplně. Tyto lahvičky se pohodlně vejdou do kabelky nebo loketního opěradla v autě.

Přejeme všem hodně klidných chvil v této neklidné době.

Publikováno: 7. 10. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce