reklama

Fantastický oběd podle Hanky Kynychové a zdravé tělo k tomu

Zatímco budete rodině připravovat Hančiny skvělé zeleninové placičky, protáhněte si tělo jednoduchými cviky „MORAGym“, založenými na józe, lehkém posilování a protahování přímo v kuchyni. Je to snadné – podle Hančiných videí, která najdete na stránkách „Spolu to zvládneme“, to dokáže úplně každý. A klidně zapojte i své děti, bude je to určitě bavit. Na těchto stránkách také najdete stále novou inspiraci v podobě receptů na každý den a praktických tipů a triků pro zvládnutí běžného života i této mimořádné situace, která zasáhla každého z nás. Takže hurá na to, spolu to zvládneme!

i (Zdroj: MORA)
Fantastický oběd podle Hanky Kynychové a zdravé tělo k tomu (Zdroj: MORA)

Hančin oblíbený recept na brokolicovo-mrkvové placičky, po kterých se v její početné rodině vždycky jen zapráší. Na jeden pekáč s 20 placičkami, který vydá na pět až šest porcí, budete potřebovat:

Suroviny:

  • 500 g brokolice
  • 300 g mrkve
  • 3 vejce, pokud možno z volného chovu
  • sůl
  • 3 lžíce olivového oleje
  • koření na zeleninu
  • 120–150 g špaldové celozrnné mouky
  • 2 stroužky česneku

Dobrá pečicí trouba – například nová multifunkční trouba, která má vedle 15 programů na pečení i osm speciálních program pro pečení např. řízků, kotlet, žebírek nebo chleba a umožňuje i pomalé pečení, aniž byste potřebovali speciální hrnec pro tuto techniku, přípravu jídel usnadní. Kromě toho zvládne i zavařování, rozmrazování, ohřev pokrmů, výrobu jogurtů, sušení, nahřívání talířů a mnoha dalších funkcí. Patentovaný zaoblený tvar vnitřku trouby, inspirovaný tradiční kamennou pecí, nechává horký vzduch ideálně cirkulovat rovnoměrně ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, který tak bude vždycky perfektně propečený a šťavnatý.

MORA zeleninové placky Hanka Kynychová
i (Zdroj: MORA)
Zeleninové placičky jsou zdravé a velmi chutné

Postup přípravy zeleninových placiček

Brokolici nasekejte v mixéru nebo elektrickém sekáčku. Mrkev nastrouhejte najemno. Vymačkejte ze zeleniny přebytečnou šťávu a vložte do mísy. Přidejte vajíčka z volného chovu, sůl, koření, olivový olej a pořádně promíchejte. Postupně přidávejte mouku. Celozrnná mouka více saje, proto musíte směs nechat pár minutek odstát a poté mouku když tak ještě přidat.

Předehřejte si troubu na 200 °C a mezitím si vytvarujte placičky, které vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem. Plech vložte do trouby a placičky pečte 30 minut, můžete využít automatický program na pečení pizzy. Mezitím si zacvičte podle některého z Hančiných videí!

MORA zeleninové placky Hanka Kynychová
i (Zdroj: MORA)
Než se placičky udělají, můžete si zacvičit podle Hanky Kynychové

Horké placky se uvnitř můžou zdát syrové, ale nebojte. Jsou jen šťavnaté, jelikož jsou ze syrové zeleniny. Skvěle se hodí jako lehká a zdravý oběd třeba místo masových karbanátků.

Na stránce https://www.mora.cz/moragym/ najdete řadu deseti až patnáctiminutových videí, která připravila Hanka Kynychová k protažení, posílení a zpevnění různých tělních partií od pondělí do pátku. Je jen na vás, jestli si zacvičíte každý den jenom jednu skupinu cviků, nebo si z nich vytvoříte svoji sestavu.

Cvik 1.
Pomocí židle si protáhnete nohy (Zdroj: MORA)
Cvik 2.
Pomocí jednoduchých cviků si protáhnete celé tělo (Zdroj: MORA)

Každopádně cviky zvládnete během krátkých prostojů při vaření a pečení. Stačí vám jen měkká podložka, kuchyňská židle nebo i kuchyňská deska na opření, a chuť se do toho pustit.

Cvik 3.
Můžete tak cvičit sami vybrané sestavy (Zdroj: MORA)
Cvik 4.
Anebo můžete cvičit jednotlivé cviky (Zdroj: MORA)

Kuchyni proměníte jako mávnutím kouzelného proutku ve vlastní bezplatné fitness centrum v bezpečí domova s osobní trenérkou Hankou, která vás bude provázet cviky a hlavně jejich správnou technikou z obrazovky tabletu nebo mobilu. Po cvičení se budete cítit skvěle, a jen tak mimochodem při tom ještě zvládnete připravit dobré a zdravé jídlo pro celou rodinu.

Cvičení
i (Zdroj: MORA)
Cvičení s Hankou si můžete naplánovat podle jejích připravených videí

Tip: Skvělý pomocník – nová vestavná multifunkční trouba MORA VT 779 BX

Vestavná multifunkční trouba VT 779 BX v elegantním provedení z černého skla s nerezi se ovládá pomocí přehledného intuitivního dotykového panelu. Patentovaný vnitřní zaoblený tvar trouby, inspirovaný tradiční kamennou pecí, nechává horký vzduch cirkulovat rovnoměrně ze všech stran okolo připravovaného pokrmu, který tak bude vždycky perfektně propečený a šťavnatý. Výkonná multifunkční trouba v energetické třídě A+ s objemem trouby 71 l má patnáct různých programů, nejen klasické pečení, gril s ventilátorem i bez, horkovzdušné pečení, rychlý předehřev, rozmrazování, udržování teploty pokrmu. Ale také speciální programy na pečení chleba i masa – třeba řízků, kotlet, žebírek či drůbeže – včetně pozvolného pomalého pečení technikou sous vide. Nechybí ani grilování, automatické programy pro pečení, a možné je i vaření v páře ve vlastních parních nádobách (ty nejsou součástí trouby).

b_vt-779-bx-728862
i (Zdroj: MORA)
Kombinovaná elektrická trouba zvládne víc než jen pečení

O čistotu trouby se postará speciální program ECO CLEAN, který zajistí ekologicky a bez velké námahy vyčištění vnitřku trouby pomocí páry z vody, kterou nalijete do pekáče. Čištění usnadňuje i jednoduché vyjímání vnitřní skleněné strany dvířek. Trouba je vybavená třemi páry teleskopických výsuvů, které umožňují bezpečnou manipulaci s připravovaným jídlem, aniž byste jej museli z trouby vytáhnout. Trojité sklo s kovovou vrstvou udržuje vnější sklo dveří chladné a bezpečné i pro děti. Příjemné je i tlumené a šetrné zavírání dvířek trouby. Potěší také bohaté příslušenství v podobě roštu, mělkého a hlubokého plechu.

Publikováno: 28. 5. 2020, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce