reklama

Znáte už polévkovar?

Moderní vaření se dnes neobejde bez praktických a výkonných přístrojů. Vedle již známého rýžovaru se do podvědomí veřejnosti dostává novinka - polévkovar. Velmi příhodný pomocník, díky němuž uvaříte v krátké době nejen chutnou polévku, ale má spoustu dalších předností a možností využití.

Znáte už polévkovar? (Zdroj: Depositphotos)

Polévkovar - revoluce v kuchyni

Vaření v kuchyni se občas může stát noční můrou. Představa, jak na plotně bublají hned 4 hrnce najednou, v každém je potřeba míchat, do toho krájíte, strouháte, mixujete.... a čas ubíhá a vy byste potřebovali mít aspoň 4 ruce. Tuto námahu a časový pres ale můžete hodit vesele za hlavu. Stačí, když se seznámíte s novým výkonným a chytrým pomocníkem do kuchyně - polévkovarem.

Co to vlastně je polévkovar? Jak název napovídá, jedná se o přístroj, díky němuž můžete jednoduše uvařit polévku, ale také připravit smoothie, příkrm pro děti nebo dokonce marmeládu. Máme pro vás dva typy - DOMO DO705BL a DOMO DO719BL. Podívejte se, jaký je v nich rozdíl a co který umí.

282e0945f1b0c9444101f51da64c9cab
Součástí přístroje je i sešit s vybranými recepty (Zdroj: domo-elektro)

Polévkovar DOMO DO705BL

Má celokovovou nádobu o objemu 2 litry a celý přístroj je vybaven několika funkcemi -  „polévka s kousky“, „jemná polévka“, „extra jemná polévka“, „smoothie“, „jam/marmeláda“, „čištění/mixování“. Předností tohoto přístroje je výrobník marmelády, který byl dodatečně vyvinut během dlouhého testování. Vše funguje na jednoduchém principu - do nádoby se vloží potřebné suroviny k přípravě polévky nebo na výrobu marmelády, nastaví se příslušný program a během 20 minut, že bude jídlo hotové máme čas na další práci. Abyste viděli, kolik času zbývá do konce, je polévkovar vybaven LCD displejem, který čas odpočítává. Další předností je paměťová funkce pro dočasné přerušení programu, takže budete moci přidávat suroviny, aniž byste přerušili program. Polévka ani další pokrmy se nepřipálí, protože polévkovar má zabudovanou bezpečnostní pojistku proti připálení potravin. Vše ohlídá integrovaný teploměr. 

0a10ede92f2bcf1458cbd971455d43ce
Polévkovar DOMO DO705BL (Zdroj: domo-elektro)

Nemáte čas ihned polévku z polévkovaru vyndat a zkonzumovat? Nevadí, polévkovar je vybaven funkcí udržení teploty polévky po dobu 30 minut. Nerezové hladké dno vám potom umožní snadné vyčištění nádoby. Pokud se vám při práci v kuchyni pletou v hlavě myšlenky, nemusíte mít strach, že polévkovar zapnete samovolně - bezpečnostní pojistka proti spuštění bez víka to nedovolí. Všechny části přístroje jsou kryty proti znečištění, dokonce i přívodní kabel. Ten je navíc odpojitelný. Plastové díly přicházející do styku s potravinami jsou vyrobeny z nezávadných plastů bez použití BPA. Příkon polévkovaru je 1000 W.  

23e0ba42192a6779b8b1e6636210df95
Digitální displej ohlídá čas vaření (Zdroj: domo-elektro)

Polévkovar DOMO DO705BL má svůj vlastní mixér. Pokud budete vařit marmeládu, nemusíte tedy ovoce mixovat zvlášť a poté přelévat do polévkovaru. Odpeckované nebo nakrájené ovoce vložíte přímo do přístroje. Počet otáček mixéru 12750-17250 ot./min. zajistí hladké rozmixování všech surovin. 

b70d0d49fea973341f16a8bd07810976
Suroviny nemusíte mixovat zvlášť, polévkovar je vybaven mixérem (Zdroj: domo-elektro)

6 programů:

 • jemná polévka - 21 minut trvající vaření včetně mixování
 • extra jemná polévka - 30 minut trvající zvýšené mixování má za výsledek neuvěřitelně jemnou konzistenci 
 • polévka s kousky - 28 minut trvající vaření (bez mixování)
 • smoothie - 2 minuty trvající automatické mixování 
 • džem, marmeláda, přesnídávka - 25 minut trvající program pro přípravu domácího džemu
 • samotné mixování/čištění - pracuje jako pulzní mixování

Polévkovar DO719BL

Stejně jako větší kolega je i tento polévkovar vybaven všemi funkcemi - paměťovou, tepelnou a bezpečnostní pojistkou, integrovaným termostatem. Objem nádoby je 1,7 litru. Samostatná nerezová nádoba s plochým dnem usnadňuje čištění přístroje a samostatná motorová část s mixérem vyrábí džemy, přesnídávky nebo smoothie. Protiskluzové nožičky nádoby zvyšují bezpečnost použití na kuchyňské lince.

7ca0e1bf6ee85e7fbc6b492b87f499eb
Polévkovar DOMO DO719BL (Zdroj: domo-elektro)

Součástí balení je také barevně tištěný sešit s recepty (u každého typu přístroje).

6 volitelných programů a funkcí:

 • Automatický program na marmeládu a přesnídávky (doba trvání 25 min.) 
 • Program pro přípravu krémové polévky (doba přípravy polévky 21 min.)
 • Vaření polévky bez mixování (doba vaření polévky 28 min.)
 • Mixování studených nápojů (doba mixování 2 min.)
 • Funkce pro znovu ohřátí krémové polévky (doba trvání 20 min.)
 • Funkce mixéru / čištění přístroje (pulzní mixování přidržením tlačítka)
75c84d20bdd40abef4cbca62f8676ff2
Mixér připraví jemnou krémovou polévku nebo dětskou přesnídávku (Zdroj: domo-elektro)

Publikováno: 20. 5. 2020, Autor: Martina Pilzová, Profil autora: Martina Pilzová