reklama

Vyrobte si velikonoční dekoraci v podobě malého vajíčkového stromku

Velikonoční dekorace jsou po těch vánočních hned druhou nejoblíbenější ozdobou našich interiérů. Při výběru či tvoření se naší fantazii meze nekladou. Přesto ústředním bodem velikonoční dekorace většinou bývá vajíčko. A nebo vajíčka. Zkuste si vytvořit podle našeho návodu stromek s vajíčky.

i (Zdroj: Depositphotos)
Velikonoční dekorace může vypadat třeba jako malý vajíčkový stromek (Zdroj: Depositphotos)

Když se řekne velikonoční dekorace, každý si hned představí věnec s motivy Velikonoc, popřípadě nějaké květinové vazby s velikonočními doplňky. Ale můžeme si vyrobit takovou dekoraci, která bude originálem a může nám byt zdobit po celé jaro. A neuvadne.

Co budeme potřebovat?

  • keramickou misku
  • aranžovací hmotu
  • křepelčí vajíčka
  • polystyrenovou kouli o průměru 8 - 10 cm
  • mech
  • březovou větvičku
  • tavnou pistoli
  • kamínky
materiál na velikonoční dekoraci
i (Zdroj: Depositphotos)
Materiál potřebný na výrobu velikonoční dekorace

Jak postupovat při výrobě?

Připravíme si nejprve keramickou misku a aranžovací hmotu. Tentokrát volíme hmotu pro suché aranžování, tedy světle šedou či narůžovělou. Protože ji zakoupíme v kostce, musíme si ji natvarovat. Ořežeme do požadované velikosti a vyzkoušíme, zda se do misky vejde. 

Ořezání hmoty
Aranžovací hmotu ořízneme do potřebného tvaru (Zdroj: Depositphotos)
Umístění hmoty do misky
Hmotu zamáčkneme do misky (Zdroj: Depositphotos)

Hmotu můžeme do misky volně vložit nebo přilepit tavnou pistolí. Do středu zapíchneme březovou větvičku. Snažíme se najít co nejrovnější, postačí délka cca 20 cm. Opět přilepíme pistolí. Aby nebyla v dekoraci vidět hmota v misce, zasypeme ji barevnými kamínky. 

Nalepení větve
Větvičku nalepíme do hmoty tavnou pistolí (Zdroj: Depositphotos)
Zasypání kamínky
Hmotu zasypeme kamínky (Zdroj: Depositphotos)

Na větvičku musíme umístit polystyrenovou kouli. Můžeme si pomoci tak, že nejdříc uděláme do koule otvor, který si postupně zvětšíme až na průměr větvičky. Poté naneseme lepidlo a kouli vtlačíme na dřívko.

Nasazení koule na větvičku
i (Zdroj: Depositphotos)
Kouli napíchneme na březovou větvičku

K odekorování koule budeme potřebovat křepelčí vajíčka a mech. Obojí seženeme například v hobby marketech či květinářství. Umělé náhražky se dají běžně sehnat v některém z e-shopu pro aranžování. Vajíčka si můžeme také vyrobit. Stačí zakoupit malá bílá vajíčka a štětcem a barvou je natupovat do vzhledu křepelčích. Opravdová křepelčí vajíčka také zakoupíme v supermarketu. Jen si musíme dát pozor při vyfukování, skořápka je křehká. Připravená vajíčka tavnou pistolí přilepíme na kouli v malých rozestupech. Do volného místa pak vlepíme mech.

Nalepení vajíček
Tavnou pistolí nalepíme vajíčka (Zdroj: Depositphotos)
Nalepení mechu
Mezi vajíčka vlepíme mech (Zdroj: Depositphotos)

Mech se lepením trochu rozčepýří, proto si ho natvarujeme nůžkami. Ovšem pokud se vám líbí poněkud neučesaný tvar, nechte ho tak, jak je. Korunu stromku můžeme ještě přelakovat, vydrží mnohem déle svěží a můžete jej i lehounce omést od prachu.

Ostříhání mechu
i (Zdroj: Depositphotos)
Mech musíme trochu zastřihnout

Nakonec stromek umístííme na pěkné místo, ať už na okno, stůl či komodu. Nejlépe se mu bude dařit mezi květinami. Kupte si pro tuto příležitost nějaké kvetoucí hrnkové rostliny, prozáříte si dům jarem.

Vajíčkový stromek
i (Zdroj: Depositphotos)
Dekoraci můžeme umístit mezi květiny

Inspirujte se na další velikonoční dekorace

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Publikováno: 1. 4. 2020, Autor: Pavlína Wagnerová Málková, Profil autora: Pavlína Wagnerová Málková