reklama

Vyrobte si domácí šlehaný tělový krém

Přírodní kosmetika má blahodárné účinky na naši pleť. Bohužel ne všichni mají tu možnost si takovou kosmetiku koupit. Co kdybychom se jí ale naučili vyrábět doma? Výhodou je, že budete přesně vědět, jaké složení obsahuje. A co víc, domácí kosmetikou můžete obdarovat i své blízké. Jak si tedy můžeme domácí šlehaný tělový krém vyrobit?

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vyrobte si doma vlastní přírodní kosmetiku (Zdroj: Depositphotos)

Co je potřeba na výrobu šlehaného krému

  • kakaové máslo
  • bambucké máslo
  • kokosový olej
  • mandlový olej
Suroviny na výrobu přírodní kosmetiky
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Co budeme na výrobu domácí přírodní kosmetiky potřebovat?

Jak postupovat při výrobě domácího tělového krému

Pro výrobu použijeme stejné množství všech surovin, pouze mandlového oleje dáme o kapku víc. Tedy po 28 g másla a kokosový olej, 36 g mandlového oleje. Vše postupně vložíme do kovové misky, která je ponořená do dalšího hrnku, ve kterém je voda.

Přesné odvážení surovin
Suroviny si přesně odvážíme (Zdroj: archiv FTV Prima)
Máslo se nechá rozpustit
Ingredience postupně vkládáme do vodní lázně (Zdroj: archiv FTV Prima)

Suroviny necháme rozpustit. Díky vodní lázni se suroviny rozpouští pomalu a nedojde k varu. 

Rozpuštěné máslo
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Másla necháme pomalu rozpustit

Misku s rozpuštěnou směsí vyjmeme a necháme vychladnout, po chvilce lze misku dát i do lednice a urychlit si čas potřebný na vystydnutí . Teprve tehdy, kdy krém zbělá, můžeme šlehat. Šleháme tedy za studena, krém by měl být polotuhý, aby šla práce dobře od ruky. Dobré je krém přendat do vyšší nádoby, aby se lépe šlehal a nezašpinili jsme si celou kuchyň. Jakmile je krém hotový, rozdělíme ho do menších skleniček, dobře uzavřeme a necháme v chladu. 

Vyšlehaný krém
Hotový vyšlehaný krém je krásně bílý (Zdroj: archiv FTV Prima)
Šlehaný tělový krém
Vyšlehaný krém přendáme do krabičky či skleničky (Zdroj: archiv FTV Prima)

Množství použitých surovin  nás vyjde na cca 100 Kč. Pokud seženeme pěkné skleničky nebo krabičky, můžeme krém věnovat jako dárek. Potěší nejen ženy, hodí se pro každou vysušenou pleť včetně té dětské.

Hotový šlehaný tělový krém
i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Šlehaný přírodní tělový krém můžeme věnovat jako dárek

Bambucké i kakaové máslo můžete zakoupit v některém e-sjopu na internetu či v prodejnách s přírodní kosmetikou a bylinkami.

Účinky bambuckého másla jsou přímo závislé na množství zastoupení této suroviny v krému. Proto při zakoupení hotového produktu si důkladně přečtěte na etiketě složení. Bambucké máslo zde můžete nalézt hako Butyrospermum Parkii Butter. Je vhodné pro všechny typy pleti, nemastí a neucpává póry, vyživuje pleť, má anti-aging účinky, je protizánětlivé, je přírodním antioxidantem.

Bambucké máslo
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Bambucké máslo

Kakaové máslo opět obsahuje antioxidanty, příjemně voní, je bohaté na vitamin E, zvláčňuje, hydratuje, pomáhá minimalizovat vrásky.

Kakaové máslo
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Kakaové máslo

Kokosový olej vyživuje pleť, regeneruje pokožku, vyhlazuje ji, zpomaluje stárnutí kůže, má antiseptické účinky, působí jako přírodní antiperspirant.

Mandlový olej obsahuje mnoho vitaminů a minerálů, zklidňuje podrážděnou kůži, dobře se vstřebává, neucpává póry, chrání pleť před povětrnostními vlivy. Je dobrým stimulátorem růstu vlasů.

Publikováno: 9. 11. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce