reklama

Výroba šumivých mořských konfet do koupele

Máte rádi relaxaci ve voňavé koupeli? Vyrobte si originální konfety a užívejte si, vyzkoušeli jsme pro vás jednoduchý postup se sadou, kterou si můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách výtvarných potřeb a větších drogeriích.

Voňavé konfety do koupele potěší i jako milý dárek (Zdroj: Petra Marková)

Pokud chcete někoho obdarovat zajímavým dárkem, můžete mu dát vlastnoručně vyrobené koupelové konfetky anebo přímo sadu na jejich výrobu. Nemáte zrovna teď nápad, komu byste udělali takovým dárkem radost? Rozmazlete sami sebe. Voňavé konfetky mohou být i pěknou dekorací, na misce s pískem nebo mušličkami si je můžete dát na noční stolek nebo na okno.

Postup:

Výroba konfet je opravdu jednoduchá, v sadě je vše přichystáno, stačí držet se návodu. Pokud neseženeme příslušnou sadu, vystačíme si s dětskými bábovičkami, jedlou sodou, kyselinou citronovou a potravinářským barvivem. Sodu a kyselinu citronovou zakoupíme v prodejnách potravin.

Přichystáme si omyvatelnou podložku a začneme. Pomocí odměrky nasypeme do sáčku dvě dávky sody bikarbony a jednu odměrku kyseliny citronové.

Sada na výrobu konfet do koupele obsahuje vše potřebné
Sada na výrobu konfet do koupele obsahuje vše potřebné (Zdroj: Petra Marková)
Postupujte podle přiloženého návodu
Postupujte podle přiloženého návodu (Zdroj: Petra Marková)

Přidáme kapku barviva, čtvrt lžičky vody a pak kapku vůně a opět čtvrt lžičky vody a pořádně promícháme a promneme směs v sáčku v ruce. Směs by měla vypadat jako mokrý písek.

Směs obarvěte
Směs obarvěte (Zdroj: Petra Marková)
Strukturou má připomínat písek
Strukturou má připomínat písek (Zdroj: Petra Marková)

Vlhkou směs naplníme do formiček a řádně umačkáme, necháme cca minutu ztvrdnout a opatrně vyklopíme na suchou podložku. Pokud se tvary drobí, přidáme ještě trošku vody, znovu důkladně promícháme a naplníme do formiček znova. Pokud je směs příliš mokrá, poznáme to podle toho, že při naplnění trochu pění. Pořádně ji tedy do formičky umačkáme a před vyklopením se přesvědčíme, že zespoda formičky se neudělaly bublinky.

Upěchujte do tvořítek
Upěchujte do tvořítek (Zdroj: Petra Marková)
Konfeta se po zaschnutí snadno vyklopí
Konfeta se po zaschnutí snadno vyklopí (Zdroj: Petra Marková)

Vyklopené tvary necháme vytvrdnout do druhého dne a už se můžeme těšit na voňavou koupel. Do konfetek je možné mimo vůni ze sady přidat i esenciální olej podle vlastního výběru.

Tip:

Kromě formiček ze sady se dají na vytvarování použít například dětské bábovičky nebo formičky na cukroví, je však potřeba, aby byly dostatečně hluboké (cca 2 cm - jinak se tvar moc drobí).

Zdroj informací: autorka článku

Publikováno: 21. 2. 2023, Autor: Petra Marková, Profil autora: Petra Marková