reklama

Podzimní přání s dýněmi

V dnešní době jsou obchody zaplaveny různými tištěnými přáníčky, ale co takhle to pro jednou udělat jinak? Třeba pro své blízké vyrobit přání ručně a hlavně s láskou. Takové přání, které od nikoho jiného nedostanou, takové přání, které si rádi vystaví na poličku a budou se jím určitě dlouho kochat a ocení vaši tvořivost a čas, který jste do jeho výroby investovali.

Hotové podzimní přáníčko s motivem dýní je pěkným dárkem (Zdroj: Katka Dachovská)

Výroba podzimního přání

Jelikož máme krásný podzim, vyrobíme si jednoduché podzimní přání s dýněmi. K výrobě tohoto přání nebudete potřebovat žádné velké nákupy, většinu z pomůcek máte jistě doma.

Prototyp
Obrázky si nejprve vytiskneme (Zdroj: Katka Dachovská)

Postup

Prvním krokem je stáhnout si přiložený soubor s předkreslenými podzimními obrázky dýní, listí a žaludů a vytisknout ho. Obrázků jsem pro vás připravila mnoho, abyste nemuseli tisknout více listů. Pokud máte po ruce kvalitnější papír, než je obyčejný kancelářský, využijte ten. Lépe se vám bude následně s obrázky pracovat. Kancelářský papír je příliš tenký. Vytištěné podzimní obrázky vymalujte. Já jsem zvolila pastelky.

Vybarvení
Šablony si vybarvíme pastelkami nebo barvami (Zdroj: Katka Dachovská)

Vymalované podzimní obrázky malými nůžkami vystřihněte. Můžete kolem obrysu nechat bílý prostor nebo můžete stříhat přímo podél linie obrysu obrázku, jako jsem to udělala já. Obrázky jsou malé, proto využijte menší nůžky, s velkými byste se trápili.

Pomůcky
Vystačíme si s barvami, pastelkami, lepidlem a nůžkami (Zdroj: Katka Dachovská)

Vystřihnuté podzimní obrázky mají z boku viditelnou bílou barvu, aby vypadaly celistvě. Naučím vás jeden trik. Vezměte černý fix a celý bok obrázku jím obtáhněte.

Vystříhání
Vybarvené obrázky vystřihneme (Zdroj: Katka Dachovská)

Posledním krokem je přeložit A5 čtvrtku napůl, vznikne tak základ otevíracího přání, jehož přední stranu ozdobíte podzimními obrázky dýní, listů a žaludů. Pro hezčí efekt používejte k lepidlu ještě 3D oboustrannou pěnovou lepicí pásku, která dodá vašemu přání na zajímavosti. Lístky i dýně vypadají skvěle, když na papíru vystupují do prostoru.

 Kompozici nechám na vás, nalepte dýně a lístky jak se vám líbí. Já jsem zvolila klasiku, tedy hromádku dýní a listů uprostřed. Jako poslední tečku můžete na přání připevnit režný provázek, případně ručně napsat nápis jako Gratulujeme, Blahopřejeme, Gratulace, Blahopřání, Pro tebe .... Fantazii se meze nekladou. Na své podzimní přání můžete použít mnoho obrázků dýní nebo naopak jen pár.

Nalepení
A nalepíme na čtvrtku, kterou přehneme napůl (Zdroj: Katka Dachovská)

A vidíte, máte hotovo. Stačilo najít si chvilku času a vzniklo vám krásné podzimní přání s dýněmi. Dýně je taková královna podzimu, tak proč ji nedopřát své místo nejen na parapetu či zahrádce, ale také na papíru. Přeji vám, ať se obdarovanému přání líbí. Samozřejmě můžete takové přání vyrobit také s dětmi, pro radost nebo pro zaplnění dlouhé chvíle, když třeba onemocní a mají dlouhou chvíli.

Vyrobeno ve spolupráci s www.broucek.cz.

Publikováno: 3. 10. 2019, Autor: Kateřina Dachovská, Profil autora: Kateřina Dachovská