reklama

Fotorámeček na více fotek spojí jednotlivé záběry do originálního příběhu

Rámeček pro více fotek je sám o sobě dekorativním prvkem. Můžete natrefit na typ složeného rámečku, který vám perfektně sedne, nebo si můžete takovou galerii pro fotky vytvořit sami. Galerie fotek se skvěle hodí pro výrobu rodinného stromu s portréty našich blízkých, nebo si můžete vytvořit třeba originální hodiny na zeď.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Barevné rámečky na fotografie jsou originální dekorace (Zdroj: Depositphotos)

Kdysi se rámovaly obrazy a fotky patřily do papírového alba. Dnes se nám fotky schovávají na mini paměťové kartičce nebo přímo v počítači. Můžeme si je kdykoliv prohlédnou, upravit a později vytisknout. Formátů a možností je v nabídce nepřeberné množství. Klasické fotky mají standardně rozměry 9 x 13, 10 x 15 a 13 x 18 cm. Tyto velikosti se dají krásně kombinovat a skládat do různých koláží, ať už je vyskládáme vedle sebe do jednoho většího rámečku, nebo si pořídíme hotový fotorámeček pro více fotek. Na trhu najdete různé velikosti, kombinace i tvary. Můžete si pořídit třeba jednoduchý, jednobarevný rámeček pro dvě tři fotky, který bude elegantně doplňovat prostor a zařízení. Fotky rodiny s dětmi se hodí do barevných až bláznivých fotorámečků, které podtrhnou dětskou hravost a šťastné chvíle strávené s milovanými.

Netypický rámeček
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Dětem sluší barvy a hravé orámování

Jednoduchý způsob, jak si vyrobit vlastní galerii z fotek, je pověsit je na šňůru jako prádlo. Vypadá to stylově, a navíc má takový rámeček-nerámeček jednu skvělou výhodu – můžete fotky kdykoliv vyměnit. Až skončí léto, pověsíte si tam vzpomínky na dovolenou, na Vánoce portréty rodinných příslušníků, kteří s vámi nemohou být fyzicky, a na jaře pak pověsíte fotky ze zimní lyžovačky. Set pro vytvoření takového závěsu pro fotky si můžete koupit v prodejnách s lepším výběrem rámečků na fotky, nebo si jej jednoduše vytvořit sami teď hned.

Jak vytvořit jednoduchý závěs na fotky

Hřebíčky, kladivo, provázek, kolíčky na prádlo a volné místo na zdi máte doma určitě. Nic další shánět nepotřebujete. Vyberte si vhodné místo a ustřihněte kus provázku. Podle jeho délky přibijte kladívkem na zeď dva hřebíčky. Každý na jednu stranu délky. Snažte se je mít přibližně v jedné rovině. Provázek na tyto hřebíky přivažte a fotky můžete ihned pomocí kolíčků pověsit. A když se vám to přestane líbit, jednoduše to celé sundáte.

Fotky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nejsnadnější galerie z fotek jsou fotky pověšené na provázku

Rámování fotek bez rámu

Pokud se vám nelíbí žádný rám kolem fotek, můžete použít rámovací sklo bez okraje, kde obrázky a fotky ukotvíte pomocí kovových klipů po stranách. Součástí systému je papír stejné velikosti, jako je sklo, proto ho můžete použít i jako alternativní rámeček pro více fotek. Fotky si pod sklo naskládáte podle libosti. Můžete je uložit s prostorem kolem fotek, nebo hustě vedle sebe. Aby se vám obrázky z rámu nevysmekly, na podkladový papír je můžete nalepit. Vytvořenou koláž bude přední sklo zároveň chránit. Zvolte matné sklo, aby se nedělaly nepříjemné odlesky.

Koláž z fotek
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vzpomínky na jednom místě díky rámování do skla s klipy

Galerie rodinných portrétů

Každý z nás pochází z nějaké rodiny. Ať už se scházíte často nebo vůbec, většina si na své babičky, dědečky, tetičky a další rodinné příslušníky pamatuje. Často si prohlížíme staré fotografie a vzpomínáme na dětství, nebo se s dětmi díváme na naše fotky a na fotky našich rodičů z dětských let. A hledáme, kdo se komu podobá. U nás je to velmi oblíbená a pravidelná zábava. Pro takovou připomínku rodiny si můžete vytvořit galerii rodinných portrétů. Pověste si na zeď rodinné fotky nebo přímo vytvořte rodový strom. Hezky vypadá, když je na zdi namalovaný strom a na něm navěšené jednotlivé fotky. Na trhu najdete i přímo nalepovací tapety a velkoformátové obrázky pro vytvoření rodinného stromu na zdi v různém provedení.

Další zajímavou možností je vytvoření hodin s fotkami. V nabídce prodejců určitě najdete hodiny s okénky pro fotky, které jenom vyplníte vašimi fotkami, doplníte baterky, nastavíte správný čas a pověsíte na zeď. Pokaždé, když se na tyto hodiny podíváte, podíváte se i na fotky na nich. Můžete si tak pravidelně připomínat skvělou dovolenou na Bali, výšlap na horu Říp, nebo jak vám rostou vaše děti.

Pokud se vám takové hodiny nelíbí, nebo pořád dobře slouží ty stávající a nechcete je vyměnit, můžete si vytvořit fotorámeček pro více fotek umístěných kolem. Jednoduše naskládejte vhodně velké rámečky na fotky kolem hodin. Můžete je na zeď umístit jednotlivě, nebo je pomocí tavné pistole slepit k sobě do kruhu a pověsit jako jeden kus. Dávejte přitom pozor a před slepením jednotlivých kusů si pozorně vyměřte potřebnou velikost, aby se vám hodiny pohodlně vešly do vnitřního kruhu.

Rodový strom
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Rámečky pro více fotek vypadají hezky jako rodové album na zdi

Jak si sám vyrobit fotorámeček pro více fotek:

Rámeček pro více fotek si můžete jednoduše vyrobit. Potřebujete několik rámečků na fotky, tavnou pistoli a vytištěné fotky s vhodným rozměrem.

  • Vyberte si několik menších rámečků a připravte si fotky.
  • Rámečky k sobě slepte pomocí tavné pistole. Pracujte opatrně, lepidlo z tavné pistole je extrémně horké. Velmi rychle je však také vychlazené a tuhé.
Fotorámečky
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vyberte si vhodné rámečky
  • Jakmile máte hotovo, vložte do rámečků fotografie a vytvořenou koláž můžete pověsit na zeď. Takto vyrobené rámečky mohou být i hezkým dárkem pro rodinu nebo přítele.
  • Pokud máte doma různé staré a nepotřebné rámečky, můžete je k sobě slepit i prostorově, tedy některé přilepit na rámy jiných a vytvořit si tak plastickou dekoraci. Tu můžete ponechat jenom tak, nebo je vyplnit obrázky a fotkami. Uprostřed může být jako dominanta malé zrcadlo.
Fotorámečky 2
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Lepidlo je rychle suché, rámečky můžete ihned používat

EXTRA TIP NA ZÁVĚR:

Jednoduchá varianta bez rámování

Na větší korkovou tabuli si můžete vytvořit koláž z fotek, kterou bude snadné kdykoliv obměňovat. Fotky jednoduše sundáte a pomocí špendlíků a připínáčků vyměníte za jiné. Zároveň mezi nimi ponecháte volné místa pro různé poznámky, vzkazy nebo třeba nákupní seznam.

Korková nástěnka
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Korková nástěnka je ideální podklad pro vytvoření koláže z fotek

Publikováno: 29. 8. 2019, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná