reklama

Na stěně nemusí viset jenom olejová malba, ale také obraz z vlastních fotek

Snad každý v průběhu roku něco vyfotí. Vzpomínky z dovolené, speciální dny, nebo zajímavě zachycenou přírodu. Takové záběry by byla škoda nevystavit. V dnešní digitální době si můžete z jakékoliv fotografie nechat vytvořit obraz. Vaši fotku přenesou na plátno a vytvoří tak malé umělecké dílo bez štětce.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Na stěně nemusí viset jenom Olejová malba, ale také obraz z vlastních fotek (Zdroj: Depositphotos)

Na plátno nemusíte jenom malovat. Moderní technologie dokáže vaši digitální fotografii přenést na plátno a vytvořit tak dokonalý obraz z fotky. Pokud si chcete pověsit do obýváku výhled na moře z poslední skvělé dovolené, není nic snadnější. Vyberte si vhodnou fotku ve vysokém rozlišení a ostatní už nechte na zvolené fotolaboratoři. Obraz z fotek vám vyrobí většinou do týdne. Na výběr máte také různé rozměry, od formátu A5 až po opravdu veliké obrazy s rozměrem klidně 2 metry. Výrobce má obyčejně v nabídce několik formátů, pro které má skladem připravené i dřevěné rámečky. Na tyto rámy pak váš obraz z vybrané fotky natáhne a připevní. Samozřejmostí je také závěsný systém, obyčejně už přímo připevněný na rámu na zadní straně. Profesionální tiskárna vám umožní také vlastní jakýkoliv atypický rozměr. Zajímavě vypadají fotky rozdělené do několika samostatných obrazů, které se umístí vedle sebe a tím vytvoří kompletní obrázek.

Neapol na plátně
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Unikátní snímky z cest už nebudou schované v albu, ale jako obraz z fotek

Jak využít obraz z fotek

Využití tisku na plátno a vytvoření originálního obrazu na zeď je opravdu hodně. Společné foto s kamarády nebo kolegy může být hezkou vzpomínkou pro všechny, kteří jsou na fotce. Pokud se třeba s někým loučíte v práci, můžete mu darovat fotku ze společné akce a přidat z druhé strany věnování. Pro rodiče a prarodiče je takový obraz fotky s dětmi a vnoučaty neocenitelný. Menší rozměry s portréty dětí můžete darovat jednou za tři roky na Vánoce a vytvořit tak postupně celou kolekci. Babička s dědou tak budou mít na zdi mini příběh o tom, jak rostou jejich vnoučata.

Svatební foto
i (Zdroj: Depositphotos.com)
I svatební fotografie může vypadat jako olejomalba

Svatba a svatební den si také zaslouží exkluzivitu. Kvalitně provedená fotka novomanželů od profesionála bude určitě vypadat hezky i jako větší obraz na zdi. Kolem můžete postupně přidávat menší obrazy z fotek, které budou zachycovat společnou dovolenou, narození dětí, první den ve školce a ve škole, až po maturitu a státnice. Můžete si tak své společné štěstí budovat a připomínat každý den. Nebo můžete takový obraz věnovat jako dodatečný svatební dar novomanželům.

Dekorace do ložnice
Písečná pláž navodí klid a pohodu v ložnici (Zdroj: Depositphotos.com)
Detail jehličí
Několikanásobně zvětšený detail jalovcového jehličí působí nadčasově (Zdroj: Depositphotos.com)

Krásně vypadají obrazy přírody, měst nebo detail šálku s kávou. Nabídka možností je na trhu opravdu veliká a můžete si koupit také hotové obrazy z fotek. Oázu klidu si do bytu přinesete vyobrazením vodopádu, pláže, mořské hladiny, pohledu na zelenou krajinu, nebo také pohled do staré uličky s příjemnou kavárnou. Pokud milujete ruch velkoměsta a zábavu, zvolíte pravděpodobně obrazy s fotkami velkých měst, vyobrazení karnevalu v Riu a spousty dalších. Děti by mohly zaujmout obrazy vesmíru a zvířat. Pokud máte sami zajímavou fotku přírody nebo hvězdné oblohy, nechte si z ní udělat obraz.

Lesní panorama
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nádherné lesní zátiší okouzlí jako obraz

Plakát nebo fototapeta na celou zeď

Kvalitní fotku je možné také zvětšit na velikost velkoformátového plakátu, nebo si můžete objednat přímo fototapetu. Zamilovanou pláž nebo kousek lesa si tak přinesete přímo domů a budete mít pocit, že na daném místě opravdu jste. Kvalita velkých obrazů z fotek a fototapet je v dnešní době opravdu vysoká a za příznivé a dostupné ceny. Na zeď se pak většinou lepí jako klasická tapeta.

Z fotek si můžete vytvořit na zdi také celý příběh nebo galerii přátel a rodiny. Fotky můžete vytisknout ve větším formátu a klasicky zarámovat jako obrazy. Kolekce fotek ve stejném rámu a stejné velikosti vkusně vyplní prázdnou nevyužitou zeď v hale nebo nad sedačkou.

Koláže
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Z rodinných snímků lze vytvořit pestrobarevné koláže

Jak vyrobit obraz z více fotek

Obraz z fotek může tvořit i soubor několika záběrů. Vyskládejte koláž ze záběrů krásného dne, stráveného s rodinou v parku, z oslavy nebo spojte nejlepší úlovky z vašich cestovatelských dobrodružství po celém světě. Takto připravenou koláž si můžete nechat vytisknout jako obraz na fotopapír, na plátno nebo plakát. Koláž si můžete pak sami libovolně zarámovat.

Druhou možností je vybrat klasické malé tištěné fotografie, vytvořit z nich koláž, kterou nalepíte třeba na větší plakát nebo papírovou čtvrtku a pak zarámujete. Elegantně vypadá sklo bez rámu s klipovým uchycením po stranách. Zarámovat však svůj výtvor můžete jakkoliv, třeba do starého ornamentového rámu, který vám zůstal po prababičce. Záleží jenom na vašem vkusu.

Koláž
Vaše dovolené na fotografiích mohou tvořit zajímavou paletu (Zdroj: Depositphotos.com)
Série fotek
Vytvořte si roztomilé momentky (Zdroj: Depositphotos.com)

NÁŠ TIP: Jak si vyrobit abstraktní moderní obraz bez malování

Pokud si necháte vytisknout obraz z fotky na plátno bez rámečku, dorazí vám plátno stočené do ruličky s pomocným kartonem a uložené bezpečně v ochranném tubusu. Plátno si pak můžete natáhnout na vlastní rámeček nebo použít jako textilní dekoraci. Fotku na plátně je možné použít i jako dekoraci na stůl, kterou umístíte pod průhledné sklo. 

Způsob napnutí plátna
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Plátno se do rámečku vypne a zasponkuje

Pokud se vám nějaká fotka hodně nepovedla a vyfotili jste omylem víc oblohy než krajiny, nebo naopak kostel až moc zblízka, zkuste obrázek zvětšit. Možná uvidíte zajímavou strukturu, příjemnou skladbu barev, či dokonce fascinující divoké a veselé tvary a barvy. Přenesením na plátno ve velkém formátu vám tak vznikne zajímavý moderní obraz z vlastní fotky. Černobílý obraz nebude nijak rozbíjet místnost a hodí se perfektně pro pánské bydlení nebo manažerskou pracovnu.

Abstraktní umění
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Nepovedená, hodně zvětšená fotka může působit jako skutečný originál

Publikováno: 30. 8. 2019, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná