reklama

Stupínek v prostoru může být velkým přínosem

Stupínek v prostoru není určen k zakopávání, ale k ozvláštnění interiéru a k praktickému využití. Představuje chytré a nadčasové řešení úložného prostoru tam, kde se ho nedostává. Můžete jej použít na skrytí matrací pro návštěvy, topení, úschovu sportovních potřeb a podobně. Stupňování interiéru představuje rovněž vhodné rozčlenění interiéru, jež zcela nenásilným způsobem propojuje jednotlivé místnosti.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Stupínek v pokoji poskytuje úložný prostor navíc a opticky ho rozčlení (Zdroj: Depositphotos.com)

Stupínek v prostoru vám pomůže vyřešit problémy s nedostatečným prostorem

Tam, kde je malý prostor, je obvykle také velký boj s úložnými prostory. Interiér navíc mnohdy vypadá i velmi stísněně. Jedinou schůdnou cestou pro napěchování jídelny, kuchyně, obývacího pokoje i pracovny do jednoho prostoru je vymezení prostoru různými zónami. Pokud chcete odlehčit prostor a zároveň získat nějaký úložný prostor navíc, vyrobte si zvýšený stupínek s podlouhlými zásuvkami, které jsou skryté pod ním. Zvýšením o 30 až 50 centimetrů můžete od sebe rafinovaně oddělit jednotlivé místnosti v bytě. A v neposlední řadě s pomocí stupínku můžete vyřešit nerovnou podlahu.

Stupínek v obývacím pokoji
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Stupínek v prostoru člení interiér

Jak můžete využít stupínek v prostoru

Stupínek v prostoru můžete využít nejen místo skříně, ale i k uschování celé postele. Může jít i o rafinované řešení pro topení. S trochou kreativity to však může být i skvělý prádelník, knihovna, prostor pro uložení hraček anebo ve stupínku můžete mít skrytý i pracovní stůl.

Stupínek v prostoru ve studentském pokoji
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Stupínek v prostoru je rafinovanou záležitostí

Jak takový stupínek postavit svépomocí

Stupínek si samozřejmě můžete nechat vyrobit odborníky, ale pokud jste trochu šikovní, můžete to zvládnout sami. Není to zas tak složité. Konstrukce může být dřevěná, ale pevnější základ slibuje kovová svařovaná konstrukce. Tu je zapotřebí před montáží do interiéru nejprve odmastit a natřít základovou barvou určenou na kov. Po připevnění do prostoru, je zapotřebí, abyste s pomocí dlouhé vodováhy zkontrolovali rovinu celé konstrukce umístěné na své místo. V případě nerovné podlahy připevněte čtvercové podložky ze sololitu nebo tenké překližky k nožičkám konstrukce.

Stupínek v moderním obývaícm pokoji
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Stupínek si při troše šikovnosti můžeme postavit sami

Aby se na stupínek dobře stoupalo, je vhodné jednu hranu zapustit do půdorysu. Bude zde později schůdek. Na její povrch je dobré použít MDF desky, masivní dřevo, dřevotřísku nebo také překližku. Desky by měly být silné alespoň 25 milimetrů. Jednotlivé desky ke konstrukci připevněte šrouby do železa. Na hotovou plochu je pak dobré položit podkladovou fólii, která se používá i při pokládce plovoucí podlahy. Podlaha se pokládá na sraz. Přesahy se potom odříznou. Hrany je pak nutné zaopatřit plastovými nebo hliníkovými profily. U stěny podlahu dokončete za použití podlahových lišt. Schůdek by měl být vyroben ze stejného materiálu jako stupínek. Vhodné je na něj užít desku o síle 25 milimetrů a také je nutné ho obložit stejnou podlahovou krytinou. Na zadní spodní stranu je dobré nalepit filcové podložky, které zabrání posouvání schůdku a poškození podlahy.

Obývací pokoj s jídelnou a stupínkem
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Stupínek v prostoru je možné využít různými způsoby

Topné stupínky v prostoru

Speciální kapitolu představují topné stupínky, které patří k moderním topidlům, jež se umisťují před prosklené plochy, francouzská okna a pod balkonové dveře. Tyto stupínky šetří prostor a jejich velkým plusem je i to, že jsou pochozí a mohou se nechat přizpůsobit na míru každého interiéru. Proč vybrat tento typ topení? Umožňují lepší proudění vzduchu a až dvojnásobný topný výkon při srovnatelné velikosti s jinými radiátory. Snáze se čistí a dají se rozebrat a snadno opravit.

Tablet a řízení topení v interiéru
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Topné stupínky šetří prostor a umožňují lepší proudění tepla

Publikováno: 22. 6. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.